Jak nadać paczkę w paczkomacie
commons.wikimedia.org/Artur Andrzej
Adrian Sobolewski - 24 Maja 2019

Jak nadać paczkę w paczkomacie? To proste, przedstawiamy instrukcję

Jak nadać paczkę w paczkomacie? Od jakiegoś czasu, szczególnie wraz z rosnącą popularnością sprzedaży internetowej, proces wysyłania różnego rodzaju paczek stał się coraz prostszy. Wyjaśniamy jak sami możemy nadać swoją paczkę w paczkomatach firmy InPost - cały proces możemy wykonać sami w domu i przy maszynie.

Jak nadać paczkę w paczkomacie? Naprawdę nie jest to trudny proces - zajmuje on zaledwie kilka minut. Dzięki takiemu uproszczenia wysyłania przesyłek możemy bez problemów sami obsłużyć swoją internetową firmę, czy też wysłać pojedynczą paczkę do krewnych mieszkających na drugim końcu Polski. W jaki sposób nadamy paczkę w maszynie firmy InPost?

Jak nadać paczkę w paczkomacie InPost - z etykietą i bez etykiety

Nadawanie paczek przez wiele lat było często wielką męczarnią - trzeba było udać się albo na pocztę, albo do siedziby firmy kurierskiej, wystać się w kolejce i wydać małą fortunę za wysłanie paczki nawet o bardzo małym gabarycie. Na szczęście ostatnimi czasy to się zmieniło i możemy wysyłać więcej, taniej i o wiele wygodniej.

HBO GO - cenaIle kosztuje abonament HBO GO? Cena jest przystępnaCzytaj dalej

Jedną z firm, która przyczyniła się do rozpowszechnienia usług kurierskich w Polsce jest InPost, który wprowadził u nas paczkomaty - czyli możliwość wysyłania paczek w swoim własnym zakresie, bez obcowania z osobami trzecimi. To my zajmujemy się dostarczeniem paczek do punktu odbioru, my też wpisujemy adresy dostawy i zwrotu - wszystko w celu usprawnienia usługi.

Jeśli mamy przygotowaną paczkę, możemy nadać ją na dwa sposoby. Jeśli nie chcemy zakładać konta w internecie, wystarczy że pojedziemy do paczkomatu. Tam na ekranie musimy wybrać opcję "nadaj paczkę" i "nadaj wygodnie wprost z paczkomatu", a następnie postępować według instrukcji na ekranie. Będziemy musieli od razu zapłacić za wysyłaną paczkę, a po umieszczeniu jej w specjalnej zamykanej półce dostaniemy potwierdzenie nadania i zapłaty na podanego przez nas maila. Jest to dziecinnie proste.

Jeżeli częściej korzystamy z paczkomatów, łatwiejszym sposobem jest rozpoczęcie nadawania paczki jeszcze w domu. Za pomocą strony internetowej możemy wypełnić karty przewozowe paczek już w domu, po czym wydrukować je i nakleić na nasze przesyłki. Sprawi to, że gdy udamy się do paczkomatu, będziemy musieli tylko zeskanować nasze pakunki i włożyć je do maszyny - całość potrwa zaledwie kilka sekund, a wszystkie formalności załatwimy wygodnie w domu!

Jak nadać paczkę w paczkomacie za pobraniem?

Niektóre osoby wolą kupować rzeczy za pobraniem - dlatego co jakiś czas będziemy zmuszeni do wysłania czegoś w taki sposób. Na szczęście InPost oferuje także taką usługę. Aby z niej skorzystać będziemy musieli mieć konto na stronie paczkomaty.pl. Tam nadając paczkę będziemy musieli zaznaczyć opcję wysyłki za pobraniem i określić kwotę pobrania. Cena takiej paczki będzie wyższa, niż normalnej przesyłki - jest ona uzależniona od wartości rzeczy, którą wysyłamy. Dlatego, jeśli zajmujemy się sprzedażą, warto pamiętać o doliczeniu kwoty za przesyłkę pobraniową do kwoty, za jaką chcemy sprzedać nasze rzeczy!

KONIECZNIE ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak zrobić screena na laptopie? To dziecinnie proste, przedstawiamy instrukcję
  2. Jak ładować telefon po raz pierwszy? To nie jest takie proste!
  3. Ile powinno się spać w wieku 14 a ile w wieku 18 lat? Warto o tym pamiętać
  4. Hasztagi na insta - najpopularniejsze tagi w serwisie potrafią zszokować
  5. Gra o tron - najlepsze memy z 8. sezonu serialu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News