Noworodek został znaleziony w sadzie
Pixabay.com arembowski
Monika Majko - 26 Lutego 2021

Wełnin: znaleziono ciało noworodka. Próbowano je zakopać i ukryć

Świętokrzyska policja potwierdziła informacje o odkryciu zwłok noworodka na terenie jednego z sadów w miejscowości Wełnin. Ciało dziecka było częściowo przysypane ziemią. Służby powiadomił przypadkowy spacerowicz, który dokonał makabrycznego odkrycia.

Sprawę zwłok noworodka, które odkryto w sadzie, bada teraz lokalna policja i prokuratura. Służby zabezpieczyły miejsce odkrycia zwłok, a ciało dziecka zostało przekazane do badań i czeka na sekcję zwłok.

Martwy noworodek został znaleziony w sadzie

Makabrycznego odkrycia dokonano w czwartek 25 lutego br. na terenie gminy Solec-Zdrój. W jednym z sadów w miejscowości Wełnin znaleziono zwłoki noworodka. Jak poinformował portal echodnia.eu przypadkowego spacerowicza do ciała dziecka doprowadził jego pies.

- Zwierzę zaprowadziło go do miejsca w sadzie, w którym dokonał makabrycznego znaleziska. Na ziemi, częściowo przysypane, znajdowały się zwłoki noworodka - przekazano na portalu „echodnia.eu”.

Informacje o odkryciu zwłok dziecka potwierdził w rozmowie z „Onetem” oficer prasowy buskiej policji Tomasz Piwowarski. Ciało noworodka było częściowo przysypane ziemią, co wskazuje, że ktoś prawdopodobnie próbował je zakopać.

Zbigniew Ziobro ujawnił przyczynę śmierci 3-latki, którą matka polewała lodowatą wodąZbigniew Ziobro ujawnił przyczynę śmierci 3-latki, którą matka polewała lodowatą wodąCzytaj dalej

- Zgłoszenie do nas wpłynęło około godziny 10:30. Otrzymaliśmy je przez kontakt z telefonem alarmowym. Jeden mężczyzna spacerował po ogrodach i poinformował, że znalazł najprawdopodobniej zwłoki noworodka - przekazał Tomasz Piwowarski z KPP Busko Zdrój.

- Na miejsce został skierowany policyjny patrol, który potwierdził obecność ciała - dodał Tomasz Piwowarski.

Miejsce znalezienia zwłok natychmiast zostało sprawdzone przez służby, które zabezpieczyły wszystkie ślady oraz ciało dziecka. Nad rozwiązaniem sprawy śmierci noworodka pracuje lokalna policja oraz prokuratura.

- Następnie na miejsce przybył prokurator, który nadzorował wykonywane czynności. Zabezpieczyliśmy wszystkie ślady w okolicach miejsca zdarzenia. Ciało zostało umieszczone w prosektorium, niedługo zostanie wykonana sekcja zwłok i wtedy, mam nadzieję, dostaniemy odpowiedź na wiele pytań, m.in. na to, czy dziecko urodziło się już martwe - relacjonował policjant.

Sekcje zwłok noworodka zaplanowano na piątek 26 lutego br. Badanie ma dać odpowiedź na kluczowe pytanie, czy dziecko urodziło się martwe, czy zmarło wskutek działania osób trzecich. Równolegle trwają również poszukiwania matki noworodka.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet/Echodnia/Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News