Lockdown w całej Polsce
ARKADIUSZ ZIOLEK East News
Monika Majko - 16 Marca 2021

Dziennikarze dotarli do planów rządu. Lockdown w całej Polsce już w czwartek? Jest jeden warunek

Polski rząd wprowadził niedawno regionalny lockdawn w czterech województwach: warmińsko-mazurskim, mazowieckim, pomorskim oraz lubuskim. Jak donoszą dziennikarze, już w czwartek może zapaść decyzja, wedle której restrykcje obejmą jednak teren całego kraju.

Według informacji przekazanych przez dziennikarza RMF FM Krzysztofa Berendę, całkowity lockdown miałby zostać wprowadzony, jeśli liczba zakażeń przekroczy 25 tysięcy przypadków. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta w czwartek 18 marca.

Lockdown w całej Polsce może zostać wprowadzony już w czwartek

Doniesienia redakcji RMF FM zaniepokoiły Polaków. Całkowity lockdown oznaczałby ponowne zamknięcie m.in. galerii handlowych, klubów fitness, basenów, saun, kasyn, hoteli oraz wszelkich ośrodków kulturalnych, w tym np. muzeów, teatrów i kin.

Warunkiem, który miałby decydować o wprowadzeniu w czwartek pełnego lockdownu w Polsce, ma być przekroczenie poziomu 25 tysięcy zachorowań na COVID-19. Jest to bardzo wysoka liczba, jednak obserwując ostatnie gwałtowne wzrosty zakażeń wirusem SARS-COV-2, nie wydaje się niemożliwa.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 14.396 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie naszego kraju. Najwięcej infekcji COVID-19 odnotowano po raz kolejny w województwie mazowieckim.

Pilny apel sanepidu do wiernych, którzy byli na mszach. Jest ryzyko ogniska zakażeńPilny apel sanepidu do wiernych, którzy byli na mszach. Jest ryzyko ogniska zakażeńCzytaj dalej

Ponad tysiąc przypadków zakażeń koronawirusem potwierdzono poprzedniej doby również na terenie województw: śląskiego, łódzkiego, małopolskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Z powodu infekcji COVID-19 zmarło łącznie 372 osób.

– Liczba zakażonych koronawirusem: 1 931 921/47 578 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – przekazał resort zdrowia we wtorek 16 marca br.

Minister zdrowia Adam Niedzielski nie ukrywa, że w ostatnim czasie zagrożenie epidemiczne w kraju stale wzrasta. Szef resortu zdrowia podkreślał na początku tygodnia, że jeśli taka sytuacja będzie się utrzymywać, rząd podejmie kolejne stanowcze działania. Adam Niedzielski zaapelował również do Polaków, by w czasie nadciągającej Wielkanocy ponownie powstrzymali się przed tłumnymi rodzinnymi spotkaniami i spędzili czas w domach.

– Mamy bardzo duże przyspieszenie rozwoju pandemii. W niedziele dynamika zakażeń zwiększyła się do 75 proc. Jeśli ta sytuacja będzie się utrzymywać, kolejne decyzje będą dotyczyć całego kraju – zapowiedział minister Niedzielski na antenie Radia ZET.

– Nie łudźmy się, że w perspektywie 2,5 tygodnia sytuacja może się drastycznie poprawić – podkreślił minister zdrowia.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express/Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News