Nie żyje aktor
Pixabay.com ScorpionD
Monika Majko - 4 Marca 2021

Nie żyje Geoffrey Scott, gwiazdor „Dynastii”. Żona przekazała tragiczne informacje

Nie żyje amerykański aktor Geoffrey Scott, znany polskiej publiczności m.in. z uwielbianej przez widzów TVP telenoweli „Dynastia”. O śmierci gwiazdora poinformowała media jego żona, Cheri Catherine Scott.

Nie żyje Geoffrey Scott, który w niezwykle popularnym w Polsce serialu „Dynastia” wcielał się w postać Marka Jenningsa, pierwszego męża Krystle Carrington. Aktor odszedł 23 lutego 2021 roku, tuż po swoich 79. urodzinach.

Nie żyje Geoffrey Scott

Geoffrey Scott pojawił się pierwszy raz w „Dynastii” w trzecim sezonie serialu. Łącznie grał w produkcji przez dwa lata, występując w sumie w 45 epizodach. Później jego postać została zamordowana w tajemniczych okolicznościach.

Serial „Dynastia” był emitowany w Polsce przez stację TVP i zdobył ogromną popularność wśród widzów. Hollywoodzki aktor miał jednak na koncie również występy w innych telenowelach i sitcomach. Można go zobaczyć m.in. w „Szpitalu miejskim”, „Dark Shadows”, „Where The Heart Is” oraz „Statku miłości”.

Geoffrey Scott występował także gościnnie, m.in. w takich hitach jak „Świat według Bundych” czy „Słoneczny patrol”. Aktor miał na swoim koncie również występy w pełnometrażowych produkcjach, jednak lista filmów z jego udziałem nie jest długa.

Zapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachZapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachCzytaj dalej

Amerykański gwiazdor pojawił się m.in. w filmie „Houston, mamy kłopoty”, a także „Nazajutrz” z Jane Fondą i Jeffem Bridgesem oraz „Pod kryształowym jeziorem”. Ostatni raz na dużym ekranie fani mogli zobaczyć aktora w 2003 roku w filmie „Hulk”, w którym wcielił się w rolę prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Choć filmografia aktora nie jest imponująca, był on przez wiele lat jedną z największych gwiazd reklam telewizyjnych. Kampanie z jego udziałem miały na swoim koncie takie marki, jak Marlboro, Camel czy Old Spice.

Dla Amerykanów przez wiele lat to właśnie Geoffrey Scott stanowił wzór „prawdziwego mężczyzny”. Od lat 70. do 90. aktor wystąpił łącznie w ponad setce produkcji reklamowych.

O śmierci aktora poinformowała jego trzecia żona, Cheri Catherine Scott, z którą ożenił się w 1983 roku. Para doczekała się wspólnie dwójki synów - Christophera i Matthew. 22 lutego 2021 roku gwiazdor świętował 79. urodziny.

Geoffrey Scott odszedł dzień po urodzinach. Zmarł w swoim domu w Broomfield w Kolorado w wieku 79 lat. Z informacji przekazanych przez bliskich wynika, że przyczyną śmierci aktora była choroba Parkinsona.

Nie żyje aktor

fot. kadr z serialu „Dynastia” youtube.com ForeverCarrington

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Spidersweb/Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News