NFZ przekazał ważne informacje
pxhere.com CC0 Public Domain
Monika Majko - 16 Marca 2021

Zacznie się już dziś o 21:45. NFZ informuje o ważnej przerwie w działaniu infolinii

NFZ przekazał Polakom ważne informacje. We wtorek 16 marca br. o godzinie 21:45 rozpocznie się przerwa w funkcjonowaniu infolinii 989 i strony pacjent.gov.pl. W czasie zaplanowanych prac technicznych nie będzie możliwości zarejestrowania się na szczepienie przeciwko COVID-19.

Zaplanowane przez NFZ prace techniczne mają potrwać do wczesnych godzin porannych dnia następnego. O szczegółach poinformowano za pośrednictwem strony internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia.

NFZ zapowiedział przerwę w dostępie do niektórych usług

- Z powodu zaplanowanych prac technicznych dzisiaj od godz. 21.45 do jutra do godz. 4.10, nie będzie można zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19 za pośrednictwem infolinii Narodowego Programu Szczepień 989 oraz strony pacjent.gov.pl - przekazał NFZ.

W czasie zaplanowanych wcześniej prac technicznych pacjenci nie będą mogli skorzystać z bezpłatnej infolinii 989 oraz portalu pacjent.gov.pl. Możliwość ta powróci dopiero po zakończeniu działań serwisowych.

By skorzystać z e-rejestracji dostępnej na portalu pacjent.gov.pl, należy posiadać profil zaufany, za pomocą którego zalogujemy się do usługi. Na platformie można również zgłosić chęć zaszczepienia przeciwko COVID-19 przez formularz.

Pilny apel sanepidu do wiernych, którzy byli na mszach. Jest ryzyko ogniska zakażeńPilny apel sanepidu do wiernych, którzy byli na mszach. Jest ryzyko ogniska zakażeńCzytaj dalej

Pacjenci, którzy zgłoszą chęć skorzystania ze szczepienia przeciwko COVID-19 za pomocą formularza, zostaną priorytetowo poinformowani, gdy tylko szczepienia zostaną uruchomione w ich grupie wiekowej. Konsultant skontaktuje się z nimi telefonicznie, by umówić dogodny termin zaszczepienia.

W celu uzyskania dodatkowych informacji o szczepionce lub umówieniu szczepienia można również skontaktować się z konsultantem bezpłatnej infolinii Narodowego Programu Szczepień pod numerem 989.

Według wskazań na portalu pacjent.gov.pl, by zarejestrować się na szczepienie potrzebujemy numeru PESEL, a następnie adresu mailowego i/lub numeru telefonu. Należy również podać kod pocztowy swojego miejsca zamieszkania.

By móc skorzystać z możliwości zaszczepienia się przeciwko COVID-19, należy mieć wystawione w systemie e-skierowanie na szczepienie. Seniorom ten dokument jest wystawiany automatycznie, zgodnie z ich wiekiem.

- Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia nie jest rejestracją na szczepienie. Zapisać się na konkretny termin szczepienia będzie można dopiero w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy wiekowej i zostanie dla Ciebie wystawione e-skierowanie - poinstruowano na stronie pacjent.gov.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Interia/GOV

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News