Materiały Partnera
Materiały Partnera
Redaktor - 17 Sierpnia 2021

Najlepsze telewizory w 2021 roku. Na co zwrócić uwagę?

Niezwykle ciężko wskazać kilka najlepszych telewizorów dostępnych w 2021 roku. Oczywiście nasz wybór powinien być uzależniony od kilku ważnych kwestii. Przede wszystkim rozmiar sprzętu musi być dostosowany do wielkości pokoju, w którym chcemy go umieścić.

Przy dzisiejszym rozmaitym zastosowaniu telewizorów warto także przemyśleć, do czego głównie będzie on używany. Inny rodzaj będzie odpowiedni do oglądania filmów i seriali, jeszcze inny do gier. Warto także określić rozdzielczość i matrycę, którą poszukujemy. Kwestią gustu jest oczywiście wygląd telewizora. Do najpopularniejszych, jednak należą te smukłe z cienką ramką oraz subtelnymi nóżkami. Na koniec określamy kwotę, którą możemy wydać na sprzęt oraz szukamy telewizora, który mieszcząc się w naszym budżecie, oferuje jak najwięcej przydatnych funkcji.

Która rozdzielczość będzie najlepsza?

Aktualnie najpopularniejsze są telewizory oferujące rozdzielczość 4K. Coraz więcej treści powstaje w tym formacie. Chcąc oglądać na telewizorze YouTube czy korzystać z serwisu VOD, niemalże niezbędne staje się posiadanie rozdzielczości 4K. Zwykle w ofercie z 4K występują także technologie dbające o płynność działania, pełnię kolorów czy nienaganny kontrast. Dlatego sprzęt posiadający 4K będzie także miał tryb HDR, odpowiadający za dobrą widoczność scen najciemniejszych i najjaśniejszych.

Oczywiście, za każdą nową technologię należy dodatkowo zapłacić. Jednak, gdy oczekujemy nieskazitelnie czystej i ostrej projekcji, rzeczywiście warto dopłacić. Inaczej sytuacja kształtuje się, jeżeli nie wymagamy od telewizora żadnych dodatkowych funkcji i chcemy używać go do codziennego oglądania filmów czy seriali. Przed zakupem warto zapoznać się z dostępnym w internecie miejscem nazywanym: ranking telewizorów.

Jaką przekątną powinien mieć telewizor?

Telewizor powinien być przede wszystkim dopasowany do pomieszczenia, w którym się znajduje. Aby skomponować swój salon z telewizorem, w wygodny sposób, warto skorzystać z przelicznika 2.1, który mnożysz przez przekątną wyświetlacza. Okazuje się, że 65-calowy sprzęt można już komfortowo oglądać z odległości 3,5 metra. Co daje nam możliwość umieszczenia sporego telewizora nawet w małej kawalerce!

Nieco inaczej wygląda aranżacja pokoju dziecięcego. Tam zwykle nie ma potrzeby umieszczać naprawdę dużego telewizora. Najmłodsi i tak ucieszą się z faktu, że mogą oglądać przygody swoich ulubieńców na większym ekranie niż tablet czy smartfon.

dodatkowe funkcje telewizora

Dodatkowe funkcje telewizora

Najnowsze telewizory często oferują funkcję smart. Jest to wygodna opcja, gdzie nasz sprzęt łączy się z Internetem, dzięki czemu możemy przeglądać platformy: YouTube, Netflix bezpośrednio na ekranie. Ponadto opcja smart współpracuje z Asystentem Google czy Apple TV oraz daje możliwość wyszukiwania głosowego.

Dobry telewizor powinien także posiadać wielokanałową łączność bezprzewodową. Wi- Fi i Bluetooth są zatem niezbędne do transmitowania obrazu i dźwięku np. ze smartfonów. Opcja ta daje także możliwość podłączenia zewnętrznych głośników tj. soundbar.

Oczywiście, nie każdy telewizor posiada każdą z wymienionych funkcji. Aby dokonać wyboru, należy określić, czego szukamy i zapoznać się ze specyfikacją danego modelu.

Oto lista kilku najpopularniejszych telewizorów dostępnych w 2021 roku:

  • LG50NANO753PA,
  • LG55NANO863PA,
  • Philips650LED805,
  • SamsungQE65QN85A,
  • SamsungQE43Q67AA,
  • Sony KE-55XH9005,
  • TCL55C715.

Artykuł zewnętrzny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News