Kierowca nie zauważył karetki
lublin.policja.gov.pl
Monika Majko - 25 Marca 2021

Nagranie z polskiego miasta. Karetka pędziła na sygnale, chwilę później wydarzył się wypadek

Na jednym ze skrzyżowań w Lublinie doszło do dramatycznego wypadku. Kierowca samochodu osobowego nie zauważył pędzącej na sygnale karetki. Wypadek zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu, a nagranie trafiło do sieci.

Mrożące krew w żyłach nagranie opublikowała na swojej stronie internetowej lubelska policja. Widać na nim, jak samochód osobowy z impetem uderza w rozpędzoną karetkę pogotowia. Policjanci wyjaśniają okoliczności dramatycznego wypadku.

Kierowca nie zauważył nadjeżdżającej karetki

Do wypadku doszło we wtorek 23 marca 2021 roku przed godziną 16.00 na skrzyżowaniu alei Tysiąclecia i Unii Lubelskiej w Lublinie. Groźną sytuację w całości zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego, a film został opublikowany w sieci przez policjantów.

Jak podaje lubelska policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że 33-letni kierowca samochodu osobowego nie zauważył nadjeżdżającej karetki, która została zasłonięta przez dwa przegubowe autobusy stojące na pasie do skrętu w lewo.

- [...] kierujący karetką na sygnałach świetlnych i dźwiękowych zjeżdżał z ronda w kierunku alei Unii Lubelskiej. W pewnym momencie doszło do zderzenia z jadącym na wprost samochodem marki Kia, który w tym czasie wjechał na skrzyżowanie - przekazali lubelscy policjanci.

Ekspertka po rozmowie z Morawieckim zdradziła, co dziś czeka Polaków. Dwie kwestie były burzliwie rozpatrywaneEkspertka po rozmowie z Morawieckim zdradziła, co dziś czeka Polaków. Dwie kwestie były burzliwie rozpatrywaneCzytaj dalej

Auto z impetem wjechało w ambulans, powodując wytrącenie go z toru jazdy i przewrócenie pojazdu. Chwilę wcześniej na tor jazdy ambulansu wjechał również samochód dostawczy, który o włos ominął rozpędzony pojazd pogotowia ratunkowego.

W karetce znajdowały się dwie osoby, które zostały przetransportowane do szpitala. Groźny wypadek nie zakończył się jednak poważnymi urazami poszkodowanych. Zarówno 33-latek, jak i 24-letni kierowca karetki byli trzeźwi w chwili zdarzenia. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają teraz policjanci z lublina.

Dzisiaj informowaliśmy również o nagraniu z kamer miejskich, które pomogło ująć złodzieja tuż po kradzieży. Operatorka monitoringu w Łodzi dostrzegła mężczyznę, który zasnął na ławce jednego z przystanków autobusowych. Tuż obok niego stała walizka podróżna.

W pewnej chwili do śpiącego podróżnika podszedł inny mężczyzna, który wykorzystał chwile jego nieuwagi i chwycił za niepilnowaną walizkę, a następnie pośpiesznie oddalił się z miejsca zdarzenia. Operatorka monitoringu natychmiast poinformowała służby, które niezwłocznie ruszyły do akcji. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

- Po chwili obserwacji operatorka zauważyła, że do śpiącego podszedł inny mężczyzna i wykorzystując sytuację, zabrał jego walizkę podróżną. Informacja o zdarzeniu została przekazana na Stanowisko Kierowania KMP oraz do Dyżurnego SM - relacjonowała łódzka straż miejska na swoim Facebooku.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News