Adam Niedzielski przekazał ważne informacje
Screen „Tłit” wp.pl
Monika Majko - 24 Marca 2021

Zakaz przemieszczania się już od soboty? Adam Niedzielski stanowczo zaprzecza

Adam Niedzielski gościł w programie „Tłit” portalu wp.pl i odpowiedział na pytanie prowadzącego o możliwość wprowadzenia zakazu przemieszczania się w kraju. Minister zdrowia przekazał w tej sprawie ważne wiadomości dla wszystkich Polaków.

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski zapewnił, że nie ma informacji o planowaniu wprowadzenia kontroli przemieszczania się za pomocą wojska czy wzmożonych patroli policyjnych. Wielu Polaków niepokoi się, że rząd sięgnie po takie ograniczenia w czasie świąt wielkanocnych.

Adam Niedzielski skomentował doniesienia o możliwości wprowadzenia zakazu przemieszczania się

Minister Niedzielski skomentował medialne doniesienia o zakazie przemieszczania się w rozmowie z prowadzącym program „Tłit” Michałem Wróblewskim. Szef resortu zdrowia zaprzeczył, jakoby rząd miał w planie kontrolować podróże Polaków za pomocą wojska na ulicach.

- Z mojego punktu widzenia mogę powiedzieć, że nie ma w ogóle takiej dyskusji, żeby zamykać miasta, województwa, ograniczyć przy użyciu wojska przemieszczanie się. Nie ma takiego wątku w dyskusji - zapewnił Adam Niedzielski.

Wcześniej doniesienia o możliwości wprowadzenia zakazu poruszania się z powodu dynamicznie rosnącej liczby nowych zakażeń COVID-19 stanowczo dementował również rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Od soboty zamknięte tysiące sklepów, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Nieoficjalne ustalenia dziennikarzy RMF FMOd soboty zamknięte tysiące sklepów, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Nieoficjalne ustalenia dziennikarzy RMF FMCzytaj dalej

- Nie grozi nam zakaz przemieszczania się po Polsce w okresie świątecznym - oznajmił rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, cytowany na łamach portalu rmf24.pl.

Obawy o możliwość wprowadzenia takich ograniczeń wiążą się ze wciąż rosnącym zagrożeniem epidemicznym w kraju. Polska zmaga się obecnie z tzw. III falą pandemii koronawirusa, a codziennie przybywa od kilkunastu do kilkudziesięciu nowych potwierdzonych przypadków zakażeń COVID-19.

W środę 24 marca 2021 roku Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 29 978 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-COV-2 na terenie naszego kraju. Średnia przyrostu zakażeń z ostatnich 7 dni wynosi natomiast powyżej 23 tys. przypadków dziennie.

- Liczba zakażonych koronawirusem: 2 120 671 / 50 340 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazał resort zdrowia w środę.

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w kraju rząd zapowiedział wprowadzenie kolejnych obostrzeń sanitarnych. Mają one zostać oficjalnie przedstawione obywatelom najpóźniej w czwartek 24 marca.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP/Biqdata Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News