Nagranie z ukrytej kamery ujawniło wstrząsającą prawdę
Materiały policyjne
Irmina Jach - 26 Lutego 2021

Ukryta kamera nagrała kradzież sprzątaczki. Przykre sceny w domu polskiej rodziny

Nagranie, które trafiło w ręce lubelskich mundurowych ujawniło karygodne czyny 24-letniej kobiety, która została zatrudniona jako sprzątaczka w domu jednorodzinnym. Ukryta kamera zarejestrowała, jak pracownica kradnie pieniądze z dziecięcej skarbonki. Rodzina straciła blisko 15 tysięcy złotych.

Kobieta pracowała dla rodziny od grudnia ubiegłego roku. Miała dbać o porządek w domu pracodawców. W pewnym momencie właścicielka zaczęła mieć wątpliwości co do uczciwości zatrudnionej. Postanowiła zamontować we wnętrzach ukrytą kamerę.

Nagranie z ukrytej kamery ujawniło wstrząsającą prawdę

Urządzenie zostało skierowane na skarbonkę stojącą na parapecie w dziecięcym pokoju. Szybko okazało się, że objawy małżeństwa były słuszne. Kamera zarejestrowała moment, w którym 24-latka wykonując prace sprzątające wyciągnęła ze skarbonki córki gospodarzy oszczędności w kwocie 700 złotych.

Domownicy postanowili podjąć zdecydowaną reakcję. Kradzież została zgłoszona policjantom, którzy natychmiast interweniowali, zatrzymując kobietę. Mieszkanka Bełżyc zaprzeczała, że dopuściła się przestępstwa. W końcu zdecydowała się jednak na oddanie pieniędzy.

- Mieszkanka powiatu lubelskiego początkowo zaprzeczała kradzieży, jednak gdy na miejscu pojawili się policjanci zwróciła całą sumę. Jak się okazało, nie była to jedyna kradzież na koncie 24-latki- przekazał komisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Wiemy, jak czuje się wdowa po Krzysztofie KowalewskimWiemy, jak czuje się wdowa po Krzysztofie KowalewskimCzytaj dalej

Mundurowy poinformował, że 24-latka pochodząca z Bełżyc okradła swoich pracodawców na kwotę 15 tysięcy złotych. Jej łupem padły nie tylko pieniądze, ale także dwie markowe koszulki należące do gospodarzy.

Zatrzymana spędziła noc w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze z lubelskiej komendy postawili sprzątaczce cztery zarzuty. Za kradzież może grozić jej kara pozbawienia wolności na okres nawet pięciu lat. Uważacie, że takie konsekwencje będą nauczką na przyszłość?

Do kolejnej kradzieży w okolicach Lublina doszło 19 lutego. Jak donosi Dziennik Wschodni młoda kobieta weszła do jednego ze sklepów przy ulicy Lubartowskiej, po czym - korzystając z nieuwagi ekspedientki - próbowała przywłaszczyć dwa piwa.

Sprzedawczyni, która zauważyła incydent, zasłoniła 26-latce wyjście z lokalu. Wówczas agresywna napastniczka zaatakowała pracownicę. O sprawie została powiadomiona policja, która szybko ustaliła personalia kobiety.

Mieszkanka Lublina została zatrzymana. Niebawem usłyszy zarzuty kradzieży rozbójniczej. Może jej grozić do 5 lat więzienia.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Fakt/Lublin112/Dziennik Wschodni

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News