Ministerstwo Edukacji i Nauki zacznie się
Fot. Pexels.com @Dids (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 17 Lutego 2021

MEiN zaczyna weryfikację szkolnych podręczników

Ministerstwo Edukacji i Nauki przeprowadza sprawdzanie treści podręczników szkolnych. Szef resortu zwołuje ekspertów, którzy będą analizowali zawartość repetytoriów. W pierwszej kolejności specjaliści mają sięgnąć po książki do języka polskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Szczegóły przekazał szef gabinetu politycznego ministra.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez „Nasz Dziennik” szef Ministerstwa Edukacji i Nauki, profesor Przemysław Czarnek zaprosi do gabinetu ekspertów, którzy będą analizowali treści zawarte w szkolnych podręcznikach. Wiadomość ta została potwierdzona przez Radosława Brzózkę, szefa gabinetu politycznego ministra MEN.

Z informacji, które przekazał wynika, że w najbliższym czasie dojdzie do spotkania trzech zespołów ekspertów z nauk humanistycznych. Szef gabinetu politycznego ministra edukacji i nauki wskazał też kierunek, w jakim będą przebiegały analizy specjalistów.

Ministerstwo Edukacji i Nauki będzie sprawdzało podręczniki szkolne

O pracach, jakie będą odbywały się w Ministerstwie Edukacji i Nauki, opowiedział Radosław Brzózka. Zwołanie ekspertów przez Przemysława Czarnka wywołało niemałe zainteresowanie wśród mediów.

Spotkają się trzy zespoły ekspertów z nauk humanistycznych, którzy zapoznają się z tym, w jaki sposób podstawy programowe zostały odzwierciedlone w podręcznikach. Na początek specjaliści przeanalizują podręczniki do języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie – słowa Radosława Brzózki cytuje „TVP Info”.

Wiesław Gołas miał udar. Żona powiedziała, jak się teraz czuje legendarny aktorWiesław Gołas miał udar. Żona powiedziała, jak się teraz czuje legendarny aktorCzytaj dalej

Szef gabinetu politycznego ministra Przemysława Czarnka zaznaczył, że specjaliści będą zwracali uwagę na to, w jaki sposób obecnie uczniom podawana jest wiedza w szkołach i czy treść podręczników odnosi się do tożsamości cywilizacyjnej Polaków.

Wiedza przekazywana uczniom ma być podawana nie w oderwaniu od tożsamości cywilizacyjnej Polaków, ale w kontekście kultury łacińskiej, bo w tej kulturze szczególnie pielęgnuje się wszelką naukę, poszukuje się mądrości. Jesteśmy dziedzicami tradycji greckiej, antycznej, ale też tymi, którzy, oświetleni światłem Ewangelii, poszukują prawdy w sposób pozbawiony uprzedzeń i dbają o to, żeby ta prawda była dostępna w sposób powszechny, a nie była jakąś wiedzą tajemną – mówi Brzózka.

Radosław Brzózka przyznał też, że w niektórych regionach prawda historyczna nie jest podawana w odpowiedni sposób, a bywa nawet blokowana.

Niestety, w wielu kulturach i cywilizacjach tak się dzieje, że dostęp do prawdy jest wręcz blokowany – dodaje.

Obecnie mnóstwo uczniów, rodziców oraz pedagogów czeka na decyzję Ministerstwa Edukacji i Nauki dotyczącą powrotu do nauki stacjonarnej. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy będzie można znieść aktualne ograniczenia.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o interwencji policji w Białymstoku. Matka powiadomiła służby po tym, jak mężczyzna próbował wciągnąć 9-latka do samochodu. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News