radiowóz
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Konrad Bińczyk - 17 Lutego 2021

W Białymstoku mężczyzna próbował wciągnąć 9-latka do samochodu. Matka powiadomiła policję

Chwilę grozy przeżył 9-latek i jego matka na osiedlu Leśna Dolina w Białymstoku. Mężczyzna ubrany na czarno próbował wciągnąć chłopca do auta, gdy ten wracał z treningu. Na szczęście przypadkowy świadek powstrzymał napastnika.

W poniedziałek około godz. 18 przy ul. Armii Krajowej w Białymstoku miała miejsce próba porwania dziecka - donosi se.pl. Informacja o zdarzeniu pojawiła się najpierw na grupie zrzeszającej w mediach społecznościowych mieszkańców trzech dużych białostockich osiedli: Słonecznego Stoku, Leśnej Doliny i Zielonych Wzgórz.

Pani Beata, matka 9-latka, zamieściła tam niepokojący wpis. Opisała w nim, jak zaprowadziła swojego syna na trening do szkoły podstawowej, a potem poszła na zakupy. Trening został jednak odwołany, a chłopiec nie mógł poinformować o tym mamy, ponieważ nie wziął telefonu.

- Postanowił wrócić do domu, bo to bardzo blisko - pisała dalej na Facebooku pani Beata. - W drodze minął go ciemny samochód i zaparkował na parkingu przy przystanku. Syn zdążył dojść prawie do przejścia jak z tyłu jakiś mężczyzna, ubrany na czarno w masce i ciemnych okularach, chwycił go mocno za rękę i zaczął go ciągnąć w stronę auta - dodawała.

Wiesław Gołas miał udar. Żona powiedziała, jak się teraz czuje legendarny aktorWiesław Gołas miał udar. Żona powiedziała, jak się teraz czuje legendarny aktorCzytaj dalej

Na szczęście całe zdarzenie widział przypadkowy świadek, który uderzył napastnika pięścią w głowę, udaremniając tym samym próbę porwania.

Oszołomiony mężczyzna puścił chłopaka, a ten od razu uciekł do swojego domu. Gdy pani Beata usłyszała o zajściu, natychmiast zawiadomiła policję.

Zaapelowała także do mężczyzny, który pomógł jej synowi o kontakt z funkcjonariuszami.

Policja już bada sprawę

- Wykonujemy szereg czynności i zbieramy materiał dowodowy do tej sprawy - poinformowała "Super Express" aspirant Katarzyna Zarzecka, oficer prasowa policji w Białymstoku.

We wtorek przed południem na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili wizję lokalną. 9-latek opowiedział mundurowym o przebiegu zajścia, pokazał drogę ze szkoły do domu i wskazał miejsce, gdzie został napadnięty.

Na rodziców padł jednak blady strach. Obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News