mężczyzna udusił kobietę
Fot. policja.pl
Mateusz Sidorek - 19 Marca 2021

Udusił kobietę i porzucił ciało w lesie. Po 17 latach policja w końcu go znalazła

Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ustalił tożsamość mężczyzny, który 17 lat temu miał udusić kobietę w lesie na terenie powiatu kartuskiego. Doświadczeni policjanci zatrzymali podejrzanego na gdańskim lotnisku. Zatrzymany trafił już do aresztu. Za zabicie 47-latki grozi mu 25 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna, który w 2004 roku miał zabić 47-letnią kobietę i zostawić jej ciało w lesie położonym w powiecie kartuskim, został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Tam usłyszał zarzut zabójstwa, za co grozi mu 25 lat pozbawienia wolności. Sprawę zagadkowej zbrodni prowadzili doświadczeni specjaliści.

Zatrzymanie podejrzanego mężczyzny to efekt działań policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Funkcjonariusze pracowali nad sprawą razem z pracownikami gdańskiego Archiwum X oraz Prokuraturą Okręgową z tego miasta. Wreszcie udało się ustalić tożsamość poszukiwanego.

Podejrzany o zabójstwo mężczyzna trafił do aresztu po 17 latach

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję, mężczyzna miał dokonać zbrodni w 2004 roku. Wówczas służby w Kartuzach otrzymały zawiadomienie o znalezieniu zwłok 47-letniej kobiety, która, jak ustalono w trakcie śledztwa, została uduszona.

Niestety funkcjonariusze, którzy prowadzili czynności na miejscu zdarzenia, nie mogli ustalić tożsamości sprawcy i doprowadzić do zatrzymania. Choć sprawa została umorzona, śledczy nadal nad nią pracowali.

Ksiądz stwierdził, co działo się z synem Beaty Szydło. Wszystko w czasie pierwszego kazania na Jasnej GórzeKsiądz stwierdził, co działo się z synem Beaty Szydło. Wszystko w czasie pierwszego kazania na Jasnej GórzeCzytaj dalej

Przez wiele lat nad rozwiązaniem sprawy pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i Zespołu Przestępstw Niewykrytych Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, które określa się jako Archiwum X.

Nad prowadzonymi czynnościami czuwała też Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. W sprawę zaangażowali się najlepsi policjanci z ogromnym doświadczeniem, którzy zawodowo zajmują się umorzonymi sprawami przy wykorzystaniu najnowszych technik badawczych.

Służby zatrzymali podejrzanego mężczyznę na gdańskim lotnisku

Poszukując podejrzanego mężczyzny, eksperci dokonali analizy akta postępowania. W trakcie śledztwa podjęto też współpracę z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku. Specjaliści raz jeszcze poddali analizie zabezpieczony w 2004 roku materiał dowodowy.

Dzięki nowoczesnym metodom badań zweryfikowano ślady biologiczne. To natomiast doprowadziło śledczych do tożsamości podejrzanego o zabicie 47-latki. Funkcjonariusze wcześniej mieli kontakt z tym mężczyzną. W 2004 roku był przesłuchiwany w charakterze świadka.

Do zatrzymania podejrzanego doszło na gdańskim lotnisku, gdy mężczyzna wychodził z samolotu. Na miejscu poza policjantami byli także funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej w Gdańsku.

Po doprowadzeniu mężczyzny do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, gdzie zatrzymany usłyszał zarzut zabójstwa, przetransportowano go do aresztu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Policja.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News