policja pilny apel
Pixabay.com, autor: Andrzej Rembowski
Mateusz Sidorek - 13 Marca 2021

Ważny apel policji. Chodzi o śmierć dziecka w Łężycach

Policja wydała pilny komunikat w sprawie dziecka. W piątek 12 marca dokonano makabrycznego odkrycia w Łężycach. Na lokalnym wysypisku śmieci wśród odpadów znaleziono ciało noworodka. Na zwłoki trafiła jedna z pracownic zakładu. Z ustaleń wynika, że chłopiec był wcześniakiem. Najprawdopodobniej zmarł w ciągu ostatnich dni. Funkcjonariusze poszukują matki.

Po tragicznym odkryciu, którego dokonano w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Ekodolina, policja rozpoczęła śledztwo. O pomoc w ustaleniu tożsamości dziecka, którego ciało znaleziono na wysypisku śmieci, zwróciła się do społeczności. Biegli ustalają już okoliczności, w jakich noworodek mógł stracić życie.

Policja otrzymała zawiadomienie, zgodnie z którym w zakładzie w Łężycach pod Gdynią jedna z pracownic sortowni znalazła ciało noworodka. Martwe dziecko znajdowało się na taśmie wśród śmieci. Biegli wydali już wstępną opinię, według której chłopiec urodził się jako wcześniak.

Trwa śledztwo policji po znalezieniu ciała noworodka

Prowadząca śledztwo policja ma coraz więcej informacji dotyczących noworodka, którego znaleziono martwego w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Ekodolina w Łężycach. Jak ustalili biegli, wcześniak przyszedł na świat w ósmym miesiącu ciąży.

Ze wstępnych ustaleń ekspertów wynika, że chłopiec najprawdopodobniej zmarł w ciągu poprzedniej doby lub do trzech dni wstecz. Nie wiadomo jeszcze, jaka jest przyczyna zgonu dziecka.

Dolny Śląsk: nie żyje trzech mężczyzn, czwarty walczy o życieDolny Śląsk: nie żyje trzech mężczyzn, czwarty walczy o życieCzytaj dalej

Podczas analizy wyszło na jaw, że na ciele wcześniaka znajdowały się obrażenia. Ciało noworodka zostało już skierowane na sekcje zwłok, która ma pomóc odpowiedzieć na najważniejsze pytanie – czy chłopiec przyszedł na świat żywy, czy martwy.

Eksperci mają też wyjaśnić, skąd wzięły się obrażenia na ciele wcześniaka. Sekcja zwłok zostanie przeprowadzona w poniedziałek 15 marca, jak donosi serwis „Super Express”.

Policja poszukuje matki dziecka i prosi o pomoc

Obecnie policja zajmuje się śledztwem, które ma doprowadzić funkcjonariuszy do matki porzuconego noworodka. W tym celu służby przeszukują i sprawdzają, skąd pochodzą śmieci, wśród których pracownica zakładu znalazła ciało dziecka.

Śledczy wysłali też pilny apel o pomoc. Policjanci proszą o kontakt każdego, kto w ostatnim czasie zauważył kobietę będącą wcześniej w ciąży, a która obecnie nie ma dziecka.

Każdy, kto ma pewne podejrzenia dotyczące tożsamości matki, proszony jest o jak najszybsze skontaktowanie się z organami ścigania.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: instagram.com/marzena_rogalska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News