Meghan Markle jest w drugiej ciąży
SplashNews.com/East News
Monika Majko - 19 Lutego 2021

Harry i Meghan właśnie stracili przywileje członków rodziny królewskiej

Informacje o tym, że Meghan Markle i książę Harry spodziewają się drugiego dziecka, zaskoczyły wiele osób. Niedługo później pałac Buckingham wydał oficjalny komunikat w sprawie rezygnacji księcia i księżnej Sussex z pełnienia funkcji wysokich rangą członków rodziny królewskiej.

Książę Harry i Meghan Markle zrzekli się członkostwa w rodzinie królewskiej już rok temu, jednak dopiero teraz zapadła oficjalna decyzja w tej sprawie. Królowa Elżbieta II wysłuchała argumentów swojego wnuka, a następnie poprosiła go o ostateczne potwierdzenie swojej wcześniejszej prośby.

Meghan Markle i książę Harry zrezygnowali z funkcji członków rodziny królewskiej

Książę i księżna Sussex wyrazili chęć rezygnacji z pełnienia funkcji wysokich rangą członków rodziny królewskiej już w marcu zeszłego roku. Para argumentowała swoją decyzję chęcią rozpoczęcia życia na własny rachunek, a niedługo później na stałe wyprowadziła się z Wielkiej Brytanii.

- Po wielu miesiącach przemyśleń i prywatnych rozmów zdecydowaliśmy się w tym roku dokonać zmian. [...] Rezygnujemy z wysokich rangą funkcji w rodzinie królewskiej, postanowiliśmy stać się finansowo niezależni. Jednocześnie dalej będziemy wspierać jej Królewską Mość - tłumaczyło małżeństwo.

Królowa Elżbieta II przyjęła ich decyzję, jednak ustalono, że po 12 miesiącach powtórnie zapyta ich o zdanie. Książę Harry i jego żona nie zmienili swoich planów, a w piątek brytyjska rodzina królewska wydała oficjalny komunikat, potwierdzający rezygnację małżeństwa z książęcych przywilejów oraz pozbawienie ich wszelkich nominacji wojskowych.

Doradca premiera o nowym rozporządzeniu ws. maseczek. Minister zdrowia dementuje jego słowaDoradca premiera o nowym rozporządzeniu ws. maseczek. Minister zdrowia dementuje jego słowaCzytaj dalej

- Książę i księżna Sussex potwierdzili Jej Królewskiej Mości, że nie powrócą jako pracujący członkowie rodziny królewskiej. Po rozmowach z księciem królowa napisała, że w związku z rezygnacją z pracy na rzecz Rodziny Królewskiej, nie jest możliwe kontynuowanie obowiązków związanych ze służbą publiczną. Honorowe nominacje wojskowe i patronaty królewskie sprawowane przez księcia i księżną zostaną zatem zwrócone Jej Królewskiej Mości, zanim zostaną rozdzielone między pracującymi członkami Rodziny Królewskiej - przekazano w oświadczeniu Pałacu Buckingham.

Książę Harry utraci m.in. tytuł kapitana generalnego Royal Marines. Jednocześnie Pałac Buckingham wyraził smutek z powodu decyzji, jaką podjęli Meghan i Harry, jednak zapewnił, że na zawsze zostaną bliskimi członkami rodziny.

- Chociaż wszyscy ubolewają nad decyzją Meghan i Harry'ego, książę i księżna pozostają ukochanymi członkami rodziny - przekazał Pałac Buckingham.

Książęca para nie ma jednak chwili na zmartwienia, ponieważ zaledwie kilka dni temu ogłosili, że spodziewają się drugiego dziecka. Meghan Markle jest w drugiej ciąży, a w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia jej wyraźnie zaokrąglonego brzuszka.

- To spełnienie marzeń… Meghan ponownie zaszła w ciążę pod koniec zeszłego roku. Dziecko ma się urodzić pod koniec wiosny - miała przekazać osoba z otoczenia królewskiej pary w rozmowie z „Us Weekly”.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Plotek/Gazeta

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News