Diana czterdzieści lat
Fot. East News Rex Features
Mateusz Sidorek - 19 Lutego 2021

40 lat od zaręczyn Diany i Karola. Księżna nie od razu otrzymała pierścionek

Księżna Diana była jedną z najsłynniejszych kobiet nie tylko w brytyjskiej rodzinie królewskiej, ale w całej monarchii europejskiej. W piątek 19 lutego mija 40 lat od momentu jej zaręczyn z księciem Karolem. Jak cała historia księżnej Walii, oświadczyny mogą do dzisiaj zadziwiać wiele osób. Przyszły mąż nie od razu wręczył jej pierścionek.

Popularność jaką cieszyła się księżna Diana mogła momentami przysłaniać samą królową Elżbietę II i wywarła ogromny wpływ na wizerunek całej brytyjskiej rodziny królewskiej. Żona księcia Karola nawet po śmierci pozostała prawdziwą ikoną. Partnera poznała w 1977 roku, jednak wówczas nic nie zapowiadało, że zostaną parą.

Diana szybko uległa urokowi księcia Karola, jednak postanowiła się wycofać, ponieważ to jej siostra była rozważana jako kandydatka na żonę syna królowej. Ostatecznie jednak Sarah Spencer wyszła za innego mężczyznę, chociaż pozostała w przyjaznych stosunkach z Karolem.

Zaręczyny Diany i Karola

Z biegiem czasu książę Karol był coraz bardziej naciskany, by znalazł sobie żonę – wówczas znów wpadł na Dianę podczas jednego z balów. Syn królowej Elżbiety II zrozumiał, że kobieta będzie idealną partnerką.

W piątek 19 lutego 2021 mija 40 lat od ogłoszenia zaręczyn pary książęcej. Warto jednak wiedzieć, że tak naprawdę Karol oświadczył się Dianie już 6 lutego na zamku w Windsorze.

Doradca premiera o nowym rozporządzeniu ws. maseczek. Minister zdrowia dementuje jego słowaDoradca premiera o nowym rozporządzeniu ws. maseczek. Minister zdrowia dementuje jego słowaCzytaj dalej

Co ciekawe, książę Karol nie miał wówczas pierścionka. Syn królowej czekał, aż Diana przyjmie oświadczyny. Dopiero wtedy zabrał swoją ukochaną do jednego z najsłynniejszych jubilerów w Wielkiej Brytanii, gdzie przyszła księżna wybrała brylant.

Karol pokochał Dianę, cokolwiek to miało znaczyć

Do historii przeszły wywiady przeprowadzone z Dianą i Karolem już po zaręczynach. Na pytanie o to, czy książę kocha swoją wybrankę, syn królowej odparł po prostu: „Tak, cokolwiek to znaczy”.

Spytał, czy za niego wyjdę. Nie mieściło mi się to w głowie. Byłam zwykłą przedszkolanką. […] Roześmiałam się, ale on był śmiertelnie poważny. Zaakceptowałam to i się zgodziłam. Wykrzyknęłam, że go kocham, a on odpowiedział „cokolwiek to znaczy" i dopiero po chwili dodał: „Ja też cię kocham” – opowiadała księżna Diana.

Para wzięła ślub 29 lipca 1981 roku w Katedrze św. Pawła w Londynie. Ich małżeństwo okazało się jednak bardzo trudne. Diana była przekonana, że Karol tak naprawdę kochał inną kobietę. W 1992 roku ogłoszono wieść o ich separacji. Rozwiedli się w 1996 roku.

Rok później Diana zginęła w wypadku. Pozostała jedną z najbardziej tragicznych księżniczek w Europie, chociaż bywa porównywana z Grace Kelly – księżną Monako, która takżenie była szczęśliwa z małżeństwa i zmarła tragicznie.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kłopotach Barbary Kurdej-Szatan. Niedawno znajomi aktorki opowiedzieli o napiętej sytuacji w jej małżeństwie. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio ZET

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News