Marek Pawłowski przed tysiącami
Fot. YouTube "Discovery Channel Polska"
Mateusz Sidorek - 25 Lutego 2021

Na ekranach nagle pojawiła się żona i syn Marka „Krzykacza”. Januszek przyrzekł przed tysiącami widzów

By uczcić pamięć Marka Pawłowskiego, który niespodziewanie zmarł pod koniec ubiegłego roku, producenci serialu „Złomowisko PL” przygotowali odcinek specjalny. Produkcja w ten sposób chciała złożyć hołd słynnemu „Krzykaczowi”. W pewnej chwili pojawił się tam syn „Króla złomu", który obiecał, że zamierza kontynuować dzieło ojca.

Podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak przekazał wiadomość o śmierci Marka Pawłowskiego, który znany był jako „Krzykacz”. Dyrektor WOŚP zaznaczył wtedy, że zmarł człowiek, który zawsze chętnie oferował pomoc innym, włączając się choćby do akcji charytatywnych, chociaż sam nie miał zbyt wiele.

Marek Pawłowski zmarł 31 grudnia 2020 roku. Oficjalna przyczyna zgonu popularnego „Króla złomu” nie została przekazana do wiadomości publicznej. Przygody „Krzykacza” można było śledzić w programie „Złomowisko PL”. Niedawno producenci przygotowali specjalny odcinek. Fragmenty z tym bohaterem możemy znaleźć również na kanale Discovery Channel Polska na platformie YouTube.

Marek Pawłowski był jednym z ulubionych uczestników „Złomowiska PL”

To wyjątkowo donośny głos sprawił, że Marek Pawłowski otrzymał miano „Krzykacza”. Widzowie pokochali „Króla złomu” za jego naturalność i bezkompromisowość. Tym bardziej wstrząsająca okazała się wiadomość o jego śmierci. Ulubieniec publiczności miał jedynie 47 lat.

Marek „Krzykacz” był związany z programem „Złomowisko PL” od początku jego powstania. Przez lata był jedną z najbarwniejszych postaci. Jego zapał do pracy, kąśliwy żart oraz donośny głos pobiły serca polskiej publiczności. Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o jego nagłej śmierci w noc sylwestrową 2020 roku – mówiła Dorota Eberhardt, Content Management Director z TVN Grupa Discovery.

Zbigniew Ziobro ujawnił przyczynę śmierci 3-latki, którą matka polewała lodowatą wodąZbigniew Ziobro ujawnił przyczynę śmierci 3-latki, którą matka polewała lodowatą wodąCzytaj dalej

Na pogrzebie „Krzykacza”, który odbył się 8 stycznia, pojawiły się prawdziwe tłumy, co tylko potwierdziło popularność, jaką cieszył się Marek Pawłowski. By oddać mu hołd, producenci postanowili wydać specjalny odcinek „Złomowiska PL”.

Syn Marka Pawłowskiego złożył obietnicę

W specjalny odcinku „Złomowiska PL”, który został wyemitowany 24 lutego, o Marku Pawłowskim wypowiedzieli się jego najbliżsi. Już na początku swojego zmarłego męża wspomina Joanna. Była z „Krzykaczem” niemal trzy dekady.

Ciężko, że go nie ma. Ciężko się pogodzić. 28 lat byliśmy razem. Marek kochał życie. Staramy się nie być smutni, bo na pewno by tego nie chciał – powiedziała wdowa po „Królu złomu”.

Duże zainteresowanie wzbudziło pojawienie się syna Marka, Januszka. Chłopak przyznał, że „Krzykacz” mógł zajmować się czymś innym, ale zbierał złom z wyboru. Bez względu na opinię innych angażował się w swoją pracę z pełną determinacją.

Januszek oświadczył też, że zamierza kontynuować dzieło ojca i również zbierać złom. Z jego wypowiedzi wynika, że takie było życzenie „Krzykacza”.

On sobie nie wyobrażał innej pracy. Kochał ten złom. Początkowo zbierał w Pruszkowie, potem w Warszawie, a w końcu w całym mazowieckim. Dzięki tej swojej pracy był w tylu miejscach! W tacie imponowało mi to, że nawet porażkę potrafił przekuć w sukces. Lubił ludzi i ludzie lubili jego. Narzekał na mnie, ale zawsze mu pomagałem, cieszył się wtedy. Tato, będę dalej jeździć za złomem, tak jak chciałeś – powiedział syn Marka Pawłowskiego.

Mówiłam mu, żeby zadbał o zdrowie. Ale nie, tylko praca i praca. Był pracoholikiem, nie potrafił w domu usiedzieć... Miał dwa marzenia: uzbierać jak najwięcej złomu i mieć wnuka. Syn ma teraz dziewczynę, ale Marek nie zdążył jej już poznać – wyznała Joanna.

Specjalny odcinek „Złomowiska PL” może być poruszającą i sentymentalną podróżą dla widzów serialu – zwłaszcza tych, którzy szczególnie polubili słynnego „Krzykacza”.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o Małgorzacie Rozenek, która ruszyła ze swoją marką ubraniową. Perfekcyjna pani domu przekazała tę nieoczekiwaną wiadomość na Instagramie. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News