Mateusz Morawiecki zabrał głos na temat obostrzeń
Pixabay.com Наркологическая Клиника
Irmina Jach - 15 Lutego 2021

Premier Morawiecki apeluje do Polaków. Prosi, by przestrzegać zasad bezpieczeństwa

Mateusz Morawiecki zapowiedział możliwość wprowadzenia nowych obostrzeń. Szef rządu nie kryje zaniepokojenia incydentami, do których w ostatnim czasie dochodziło na terenie Zakopanego. Narodowa kwarantanna nie skończy się z winy niefrasobliwych turystów?

Wielu Polaków - pomimo obowiązujących obostrzeń sanitarnych - spędziło miniony weekend w Zakopanem. Miejscowa policja szacuje, że w Tatry przyjechało kilkadziesiąt tysięcy turystów. Duża część z nich imprezowała na Krupówkach.

Mateusz Morawiecki zabrał głos na temat obostrzeń

- W nocy z soboty na niedzielę był taki moment, że wszystkie załogi radiowozów i patrole były zajęte interwencjami. Jednocześnie z komendą kontaktowali się mieszkańcy Zakopanego, którzy żądali stanowczo zaprowadzenia porządku. Wiele osób przesadziło z alkoholem i zabawą. 294 interwencje dotyczyły awantur, bójek, kradzieży - relacjonował asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

Według policyjnych statystyk wylegitymowano 500 osób, wystawiając 164 mandatów i 64 skierowania do sądu. Obezwładniono osobę, która demolowała SOR miejscowego szpitala grożąc, że popełni samobójstwo oraz trzech turystów, którzy dopuścili się przestępstw narkotykowych.

Wśród przyjezdnych znalazło się także małżeństwo, które prawdopodobnie jest zakażone koronawirusem. W niedzielę nowożeńcy, którzy zaplanowali sesję ślubną u miejscowego fotografa, zaczęli uskarżać się na złe samopoczucie. Brat jednego z nich otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Miliony Polaków mogą zyskać nawet 760 zł, małżeństwa 1520 zł. Wystarczy odliczyć ulgę za internetMiliony Polaków mogą zyskać nawet 760 zł, małżeństwa 1520 zł. Wystarczy odliczyć ulgę za internetCzytaj dalej

- Nie chciałbym, żeby Krupówki stały się początkiem trzeciej fali pandemii koronawirusa w Polsce - mówił w poniedziałek Adam Niedzielski.

Mateusz Morawiecki, komentując wydarzenia z ostatnich dni, oznajmił, że„jeśli dojdzie do wzrostu zakażeń, zamiast luzować, będziemy musieli wprowadzać nowe obostrzenia”. Zaznaczył również, że w innym przypadku „wraz z rosnącym wskaźnikiem zaszczepienia będzie można podejmować odważniejsze decyzje w zakresie luzowania obostrzeń w tych sektorach gospodarki, które cały czas podlegają rygorom epidemicznym”.

- Obrazki z wydarzeniami z Zakopanego były niepokojące, niedobre. Proszę wszystkich, by przestrzegać zasad bezpieczeństwa - przypomniał podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Premier zaznaczył, że rząd nie zamierza skracać trwającego dwutygodniowego okresu luzowania obostrzeń. Decyzja podyktowana jest faktem, że obecnie nie odnotowuje się znaczącego wzrostu liczby nowych i potwierdzonych przypadków zarażeń koronawirusem.

Co myślicie o niefrasobliwym zachowaniu turystów, którzy spędzili walentynkowy weekend w zakopiańskich bazach noclegowych? Uważacie, że imprezowanie na Krupówkach może przełożyć się na liczne zakażenia, a - co za tym idzie - kolejny lockdown?

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News