Laura Łącz o emeryturze
Piotr Molecki/East News
Monika Majko - 10 Marca 2021

Wiadomo, ile wynosi emerytura Laury Łącz. Gwiazda nie ma zamiaru narzekać

Dziennikarze ujawnili, ile wynosi obecnie emerytura Laury Łącz. Aktorka skomentowała medialne doniesienia o swoim głodowym świadczeniu w stanowczy sposób, a jej fani byli pod wrażeniem postawy gwiazdy.

Jak podaje portal wp.pl, 66-letnia Laura Łącz z tytułu emerytury dostaje zaledwie nieco ponad tysiąc złotych. Gwiazda nie ma zamiaru jednak narzekać na swoje finanse. Aktorka nie zwalnia tempa i wciąż jest aktywna zawodowo, by zapewnić sobie utrzymanie.

Laura Łącz pobiera nieco ponad 1000 zł emerytury

Choć fanom wydaje się, że aktorzy nie mają podstaw do narzekania na swoje finanse, a za pracę na planach filmów i seriali zgarniają okrągłe sumy, nie zawsze pokrywa się to z prawdą. Jak wskazała Laura Łącz w rozmowie z „Faktem”, niewielu artystów może pozwolić sobie na spokojny odpoczynek na emeryturze.

– Jestem bardzo aktywna zawodowo: pracuję w serialu, mam swoją firmę, wydaję książki, uczę studentów, ale już dawno należy mi się odpoczynek. Prawda jest taka, że bez tych dodatkowych zajęć nie utrzymałabym się z mojej emerytury – wyznała aktorka.

Laura Łącz nie może pozwolić sobie na zakończenie kariery zawodowej, bowiem z tytułu świadczeń emerytalnych podobno pobiera ona zaledwie niewiele ponad 1000 złotych.Taka kwota nie zapewnia jej finansowej stabilności.

Nie żyje Tomasz Kowalczyk. Miał wypadek w Tatrach, osierocił czwórkę dzieciNie żyje Tomasz Kowalczyk. Miał wypadek w Tatrach, osierocił czwórkę dzieciCzytaj dalej

Niedawno dziennikarze ponownie zapytali aktorkę o jej finanse oraz pracę. Laura Łącz przyznała, że nie ma możliwości skorzystania z uroków emerytury, jak wielu jej kolegów z branży, ponieważ wciąż aktywnie pracuje, pomimo ukończenia 65 lat.

– Jako domatorka nie lubię podróżować, więc nie zazdroszczę tym wszystkim celebrytom. [...] Poza tym ja nie leżę na kanapie i nie pachnę, ponieważ od świtu do zmierzchu pracuję – wyznała aktora w rozmowie z redakcją „Twojego imperium”.

Na pytania o niską emeryturę Laura Łącz odpowiada stanowczo, że jest to jej prywatna sprawa. Gwiazda nie zamierza publicznie żalić się i skarżyć, jak wielu jej kolegów po fachu. Woli zakasać rękawy i zapracować na dodatkowe pieniądze.

– To, że mam niską emeryturę, jest moją osobistą sprawą. Nie żalę się i nie narzekam, bo to po prostu nie leży w moim charakterze – podkreśliła aktorka.

W marcu emerytury Polaków zostały podniesione w ramach corocznej waloryzacji świadczenia, która wyniosła w tym roku 4,25 proc. Wiadomo też, jaką podwyżkę z tego tytułu otrzymała m.in. Maryla Rodowicz i Teresa Lipowska. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News