książę Fili się pogarsza
Fot. East News Rex Features
Mateusz Sidorek - 2 Marca 2021

Jaki jest stan księcia Filipa? Zmienił szpital, według mediów rodzina „zjednoczyła się w modlitwie”

Angielskie media przekazały wiadomość o przeniesieniu księcia Filipa do placówki św. Bartłomieja ze szpitala Króla Edwarda VII. Monarcha trafił pod opiekę specjalistów po tym, jak zaczął się gorzej czuć. Chociaż coraz więcej mówi się o pogarszającym się stanie zdrowia męża królowej Elżbiety II, brytyjska korona wydała oświadczenie, w którym utrzymuje, że książę nadal ma się dobrze.

Pałac Buckingham przekazał, że Książę Filip został przetransportowany do innego szpitala. Wcześniej mąż królowej Elżbiety II przebywał w Szpitalu Króla Edwarda VII. Teraz lekarze kontynuują jego leczenie w placówce świętego Bartłomieja w Londynie, do której trafił w poniedziałek 1 marca.

Z informacji przekazanych przez brytyjską rodzinę królewską wynika, że książę Filip ma infekcję. Od pewnego czasu monarcha cierpi też na chorobę serca i specjaliści będą obserwowali księcia Edynburga także pod tym kątem. Wiadomość ta zaniepokoiła obywateli Wielkiej Brytanii.

Media skupione na księciu Filipie

Książę Filip początkowo trafił do Szpitala Króla Edwarda VII w poniedziałek 16 lutego. Zaraz po tym wydarzeniu Pałac Buckingham wydał oświadczenie, w którym zaznaczył, że monarcha źle się poczuł i jest to działanie zapobiegawcze.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem mąż królowej Elżbiety II miał spędzić w placówce medycznej kilka dni, by odpocząć pod opieką specjalistów. Wiadomość o przeniesieniu go do innego miejsca, ponownie wywołała niepokój.

Nie żyją rodzice, dwoje dzieci i pies. Śledczy podali jedną z przyczyn tragedii w DziwnowieNie żyją rodzice, dwoje dzieci i pies. Śledczy podali jedną z przyczyn tragedii w DziwnowieCzytaj dalej

Przedstawiciele korony brytyjskiej zaznaczyli jednak, że „książę nadal czuje się dobrze i reaguje na leczenie, ale oczekuje się, że pozostanie w szpitalu co najmniej do końca tygodnia”. Wcześniej również jego najmłodszy syn, książę Edward poinformował, że z jego ojcem jest coraz lepiej.

Spekulacje na temat zdrowia księcia Filipa

Mimo zapewnień rodziny królewskiej w brytyjskich mediach pojawia się coraz więcej informacji mówiących o pogarszającym się stanie zdrowia księcia Filipa. Podczas ostatniej wizyty, książę Karol opuścił szpital cały we łzach.

Jak sugeruje „Daily Mirror”, hospitalizacja monarchy może potrwać znacznie dłużej, niż pierwotnie zakładali specjaliści. To ma wywoływać coraz większe napięcie zarówno wśród bliskich księcia Edynburga, jak i wśród lekarzy.

Personel i cała rodzina królewska jednoczą się w swoich modlitwach za księcia – mówi informator „Daily Mirror”.

Książę Filip już w 2017 roku zrezygnował z pełnienia obowiązków i od tego czasu obywatele Wielkiej Brytanii rzadko mają okazję do oglądania męża królowej Elżbiety II podczas wystąpień publicznych.

Monarcha otrzymał na początku stycznia br. pierwszą dawkę szczepionki przeciwko SARS-CoV-2. Nie wiadomo jednak, czy zdążono zaszczepić księcia po raz drugi. Warto przypomnieć też, że w ciągu ostatniej dekady mąż królowej Elżbiety II coraz częściej zapada na różne infekcje. W 2012 roku opuścił z tego powodu obchody Diamentowego Jubileuszu królowej.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o Sylwii i jej chłopaku, którzy wyprowadzili się od swoich rodziców. Samodzielne życie okazało się jednak być trudniejsze, niż się spodziewali. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: TVN24/Plotek.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News