Krystyna Rutkowska-Ulewicz spoczęła na Starych Powązkach
Screen z serialu „Niania” prod. TVN
Irmina Jach - 24 Lutego 2021

Skromny pogrzeb gwiazdy „Niani” był owiany tajemnicą. Wiemy jak wygląda grób Krystyny Rutkowskiej-Ulewicz

Krystyna Rutkowska-Ulewicz, aktorka znana z serialu „Niania”, odeszła w niedzielę 31 stycznia. Data i okoliczności jej pogrzebu przez wiele tygodni zostały trzymane w tajemnicy. Gwiazda spoczęła na Starych Powązkach.

Krystyna Rutkowska-Ulewicz znana między innymi z roli Apolonii Bąk w serialu „Niania” odeszła w wieku 87 lat w Warszawie. Przyczyny zgonu nie zostały podane do informacji publicznej. Rodzina nie podzieliła się z fanami także datą pogrzebu gwiazdy.

Krystyna Rutkowska-Ulewicz spoczęła na Starych Powązkach

- 31 stycznia zmarła w Warszawie w wieku 87 lat aktorka Krystyna Rutkowska-Ulewicz. W swojej karierze zagrała ponad sto ról filmowych i telewizyjnych. Największą popularność przyniosła jej rola babci głównej bohaterki w serialu „Niania” - pisano w serwisie filmowym filmpolski.pl.

Krystyna Rutkowska-Ulewicz grała w serialach takich jak: „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Plebania” oraz „M jak miłość”. Występowała także na deskach licznych teatrów w Krakowie, Warszawie, Kielcach, Olsztynie, Bydgoszczy i Gnieźnie. Niemal do końca życia pozostawała aktywna zawodowo.

Przed rokiem aktorka świętowała 60-lecie pracy artystycznej. Choć nigdy nie miała okazji wcielać się w główne role, czuła się spełniona zawodowo. Każdy występ był dla niej wyzwaniem, a satysfakcja stanowiła największą nagrodę. Gwiazda cieszyła się uwielbieniem fanów, które zapewnił jej występ u boku Agnieszki Dygant i Tomasza Kota.

Konferencja ministra zdrowia. Rząd przedstawił najnowsze obostrzeniaKonferencja ministra zdrowia. Rząd przedstawił najnowsze obostrzeniaCzytaj dalej

Po raz ostatni Krystyna Rutkowska-Ulewicz pojawiła się na planie filmowym w ubiegłym roku. Zagrała w produkcji „Asymetria” w reżyserii Konrada Niewolskiego, a także filmie „Banksterzy” w reżyserii Marcina Ziębińskiego. Od tamtej pory przebywała na artystycznej emeryturze.

Wielbiciele aktorki podejrzewali, że jej ciało spocznie u boku małżonka, który został pochowany w jej grobie rodzinnym na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Przypuszczenia te okazały się zgodne z prawdą.

Krystyna Rutkowska-Ulewicz dołączyła do ukochanego mężczyzny, który zmarł w 1990 roku. Niewielka ilość kwiatów i zniczy świadczą o tym, że uroczystości żałobne były wyjątkowo skromne. Krewni prawdopodobnie zadbali o bezpieczeństwo epidemiologiczne żałobników.

Kluczowe miejsce na grobie państwa Ulewiczów zajmuje ogromny wieniec z czerwonych róż, złożony przez syna pary, aktora Jakuba Ulewicza. Artysta nie zdecydował się na pożegnanie matki za pomocą mediów społecznościowych.

Trzeba przyznać, że decyzja rodziny o zachowaniu pogrzebu w tajemnicy jest dość nietypowa. W internecie na próżno szukać nekrologu czy zdjęć z ceremonii. Syn zadbał o to, by uroczystości były kameralne i odbyły się bez obecności fotoreporterów.

Grób Krystyny Rutkowskiej-Ulewicz

Grób Krystyny Rutkowskiej-Ulewicz

Grób Krystyny Rutkowskiej-Ulewicz

Źródło zdjęć: Screen z materiału przygotowanego przez dziennikarzy Super Expressu

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News