Materiał Partnerski
fot. Materiały Partnerskie
Wiadomości Pikio - 26 Lipca 2022

Krótkie firanki - w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

Najczęściej krótkie firany to takie modele, które zasłaniają okno, sięgając za parapet. Jednocześnie nie zakrywają one ściany między oknem a podłogą. Najczęściej na rynku odnaleźć można standardowe rozmiary krótkich firan, które pasują do większości okien w mieszkaniach. Jednak w jakich wnętrzach najlepiej sprawdzą się krótkie firany?

Krótkie firany – do jakich pasują okien?

Krótkie firany idealnie sprawdzają się tylko w przypadku okien o standardowej wielkości. Natomiast nie należy stosować ich w przypadku okien balkonowych oraz tarasowych. Tego typu okna łączą się bezpośrednio z podłogą, w tym samym krótkie firanki nie wyglądałyby wówczas korzystnie. Natomiast przy odpowiedniej liczbie zakupionych metrów bieżących krótkiej firanki można wykorzystać w przypadku niewielkich okien. Co więcej krótkie firany wykorzystywane są w oknach o bardzo różnych kształtach, stworzonych z najróżniejszych materiałów oraz we wszystkich kolorach. Krótsze firanki są bardzo uniwersalnym dodatkiem, który sprawdzić się może w każdym mieszkaniu. Tego typu modele firan odmieniają całkowicie wygląd wnętrza. Natomiast miękka oraz delikatna tkanina sprawia, że przestrzeń jest bardziej przytulna oraz romantyczna. Rewelacyjnie prezentują się krótkie, miękkie oraz jasne firanki, które zapewniają intymność oraz potrafią wpisać się w styl każdego wnętrza. Zatem niezależnie od tego, czy wnętrze jest industrialne, nowoczesne czy klasyczne - zawsze istnieje możliwość doboru odpowiedniego modelu krótkich firanek.

wnętrze

Małe i duże pomieszczenia – do jakich pasują krótkie firanki?

Atrakcyjne krótkie firany na Eurofirany.com.pl pasują do pomieszczeń w każdym stylu wnętrzarskim. Najczęściej w przypadku dużych i przestronnych pomieszczeń z małymi oknami stosować można krótkie firanki. Powinny być one jednak bogato marszczone lub dodatkowo drapowane. Dzięki temu zrównoważy się ciężar pomieszczenia względem wielkości firanek. Krótkie firanki dodadzą wnętrzu przytulnego charakteru oraz dodatkowo będą stanowić ozdobę w wybranym w stylu. Z kolei w przypadku małych oraz ciasnych wnętrz nie zawsze dobrym wyborem są długie firany. Mogą one optycznie powiększyć przestrzeń, ale jednocześnie dają wrażenie przytłoczenia. Dlatego w takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem jest wybór krótkich firanek. Mogą one sięgać nieco za parapet, aby zapewnić fenomenalny efekt dekoracyjny bez przeciążenia. Jednocześnie nie będą zajmować w pomieszczeniu dużo miejsca.

Czy krótkie firanki pasują do sypialni i salonu?

Najczęściej krótkie firanki wykorzystywane są w pokojach dziecięcych, gabinetach, przedpokojach, ale także pokojach dziennych. Można jednak z powodzeniem zastosować je w takich pomieszczeniach jak salon oraz sypialnia. W przypadku sypialni krótka firanka może stanowić idealne dopełnienie stylowej na żółty oraz puszystego dywanu. Będzie to fantastyczne dekoracja, która sprawi że pomieszczenie będzie przytulne oraz skłoni do wypoczynku. Jednak w salonie także można zdecydować się na krótkie firanki, zwłaszcza jeżeli przy oknie umieszczona jest kanapa. W tej sytuacji długie firanki mogłyby być mało funkcjonalne. Natomiast krótkie firanki to doskonały wybór do salonu także w przypadku, kiedy jest on nie dużym pomieszczeniem. Poza funkcją dekoracyjną krótkie firany mogą dodać spójności aranżacji wnętrza. Jest to także idealny wybór dla mieszkań w bloku, gdzie pokoje są stosunkowo nieduże.

Artykuł Sponsorowany

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News