kobieta robiła zakupy
Facebook.com/dailystarzambia/
Monika Majko - 27 Lutego 2021

Pracownicy sklepu kazali założyć jej maseczkę. Kobieta sięgnęła po bieliznę

Szokujące nagranie z jednego z supermarketów w RPA obiegło sieć. Kobieta została poproszona przez obsługę o opuszczenie sklepu, ponieważ nie miała założonej maseczki ochronnej. Klientka znalazła zaskakujące wyjście z tej sytuacji.

W RPA, tak jak i w Polsce, obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych, do których należą również sklepy. Kiedy ochrona poprosiła jedną z klientek o opuszczenie marketu z powodu braku maseczki, kobieta na oczach wszystkich ściągnęła bieliznę i nałożyła majtki na swoją twarz.

Kobieta założyła swoje majtki na twarz

Nagranie z supermarketu sieci Pick'n'Pay w RPA szybko stało się hitem sieci. Ochrona sklepu poprosiła kobietę o założenie maseczki ochronnej, którą zgodnie z obowiązującymi w kraju przepisami, powinna zasłaniać usta i nos w czasie zakupów. Klientka twierdziła jednak, że nie posiada jej przy sobie.

W związku z tym ochrona obiektu zagroziła klientce, że jeśli nie założy maseczki, będzie zmuszona opuścić sklep. Kobieta nie zastanawiała się długo. Na nagraniu widać moment, w którym sięga ona po swoje majtki i zdejmuje je, a następnie umieszcza na swojej twarzy.

Film z supermarketu trafił do sieci, jednak pomysłowość klientki sklepu nie została doceniona. Większość internautów krytycznie oceniła zachowanie kobiety, która zignorowała nakaz zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych, narażając tym samym zdrowie innych klientów supermarketu.

Od 1 kwietnia rusza spis powszechny. Nie zrobisz, zapłacisz wielką karęOd 1 kwietnia rusza spis powszechny. Nie zrobisz, zapłacisz wielką karęCzytaj dalej

Internauci z całego świata byli oburzeni nieodpowiedzialnym zachowaniem kobiety i polecili jej, by „dorosła”. W sieci pojawiło się wiele krytycznych komentarzy w tej sprawie, zwracających uwagę m.in. na to, jak ważne jest poważne traktowanie obowiązujących na całym świecie restrykcji sanitarnych.

- Zostań w domu i rób zakupy online, jeśli nie podoba ci się pomysł noszenia maski - skomentował jeden z użytkowników Facebooka.

- Robi mi się niedobrze. Zna prawo obowiązujące na całym świecie. Mamy poważnego wirusa i (tak pewnie myśli) uratują ją stringi. Weź, dorośnij. Co musi myśleć twoja rodzina? - dodał kolejny internauta.

Prezydent RPA Cyril Ramaphosa już pod koniec 2020 roku podkreślał, że brak stosowania się do nakazu noszenia maseczek w miejscach publicznych jest przestępstwem. Za łamanie tego nakazu w RPA grozi surowa kara.

- Osoba, która nie nosi maski, może zostać aresztowana i postawiona przed sądem. W przypadku skazania będzie ona podlegać grzywnie lub karze pozbawienia wolności do sześciu miesięcy albo zarówno grzywnie, jak i karze pozbawienia wolności - podkreślił prezydent RPA.

Kobieta ściągnęła majtki w sklepie

Kobieta ściągnęła majtki w sklepie

Facebook.com/dailystarzambia/

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Metro/Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News