Kinga Duda - praca
Jakub Kaminski/East News
Monika Majko - 17 Marca 2021

Media ustaliły, co Kinga Duda robi po odejściu z kancelarii prezydenta

W sierpniu ubiegłego roku Kinga Duda została społecznym doradcą swojego taty. Wkrótce jednak córka prezydenta Polski zrezygnowała ze swojej funkcji, która wywołała ogromne kontrowersje. Dziennikarze ustalili, czym obecnie zajmuje się 25-latka.

Jak ustaliła redakcja portalu natemat.pl, Kinga Duda postanowiła kontynuować swoją karierę zawodową. Córka pary prezydenckiej ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie, a teraz ma rozpocząć praktykę zawodową w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza.

Kinga Duda jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagielońskiego

Choć córka prezydenckiej pary dopiero niedawno ukończyła prawnicze studia, ma już za sobą wiele doświadczeń zawodowych. Kinga Duda spędziła kilka miesięcy w Wielkiej Brytanii, gdzie odbywała praktyki w prestiżowej kancelarii. Była to nagroda za zwycięstwo w międzynarodowym konkursie Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot.

Po powrocie do kraju Kinga Duda objęła stanowisko społecznego doradcy prezydenta. Córka Andrzeja Dudy ma za sobą również staż w renomowanej warszawskiej kancelarii prawniczej. Media donoszą, że młoda prawniczka właśnie rozpoczęła kolejny etap swojej kariery zawodowej.

Niedawno córka prezydenta Dudy zrezygnowała z funkcji społecznego doradcy swojego taty i jak donosi portal natemat.pl, dołączyła do aplikantów adwokackich, którzy rozpoczną praktykę zawodową Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza.

Nowy banknot w Polsce. Prezes NBP ujawnił, kto na nim będzieNowy banknot w Polsce. Prezes NBP ujawnił, kto na nim będzieCzytaj dalej

Jak donosi portal natemat.pl, sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie potwierdziła tę informację. Przez najbliższych kilka miesięcy Kinga Duda, wraz z innymi aplikantami będzie uczestniczyć zarówno w zajęciach teoretycznych, jak i praktycznych.

– Jednocześnie informujemy, że zajęcia wszystkich aplikantów adwokackich odbywają się na zasadach określonych aktualnie w porozumieniach zawartych pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a Naczelną Radą Adwokacką w dniu 24.11.2020 r. oraz Sądem Okręgowym w Warszawie a Okręgową Radą Adwokacką w dniu 03.02.2021 r. – przekazano odpowiedź Sądu okręgowego w Warszawie na łamach portalu natemat.pl.

Celem aplikacji ma być zdobycie przez młodych prawników wiedzy i umiejętności z zakresu prokuratury oraz sądownictwa powszechnego. Praktyki będą odbywać się w grupach, a zajęcia prowadzone są na wydziałach gospodarczych, karnych, cywilnych oraz pracy i ubezpieczeń społecznych.

Prezydent Duda i jego małżonka wspierają swoją córkę w karierze, jednak nie ograniczają 25-latki. Kinga Duda po wyprowadzce z Krakowa nie zamieszkała w Pałacu Prezydenckim. Młoda prawniczka wynajęła własne mieszkanie w centrum Warszawy.

Z kolei Andrzej Duda odwiedził niedawno Kraków, a dziennikarze przyłapali go na zakupach w jednym z miejscowych hipermarketów. Prezydent zaskoczył wszystkich swoją obecnością w sklepie. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Jastrząsb Post

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News