Karetka pogotowia
Facebook.com/PogotowieRatunkowewPrzemyslu
Monika Majko - 13 Lutego 2021

Rolnik rzucił się na pomoc karetce, która nie mogła dojechać do wezwania

Kiedy rolnik zauważył niebieskie światła karetki, natychmiast ruszył w kierunku pojazdu. Gdyby nie interwencja przypadkowego mężczyzny, ratownicy z Podkarpacia nie dotarliby do potrzebującego pomocy pacjenta. Służby podziękowały anonimowemu bohaterowi za pomocą mediów społecznościowych.

Zespół Ratownictwa Medycznego z Radymna w województwie podkarpackim otrzymał pilne wezwanie do pacjenta, karetka nie była jednak w stanie dojechać do jego domu. Na pomoc ratownikom rzucił się anonimowy rolnik, który za pomocą swojego ciągnika z pługiem utorował przejazd ambulansowi.

Karetka nie mogła dotrzeć do pacjenta. Rolnik rzucił się na pomoc

Do Polski w ostatnich dniach powróciła zima, a intensywne opady śniegu sparaliżowały ruch na krajowych drogach. Choć najbardziej uczęszczane trasy są regularnie odśnieżane, boczne drogi często znajdują się w kiepskim stanie i są niemal nieprzejezdne m.in. z powodu śnieżnych zasp.

Właśnie taki problem napotkało pogotowie ratunkowe z Radymna, które wezwano do miejscowości Nienowice. Ratownicy nie byli w stanie dojechać do pacjenta z powodu całkowicie zaśnieżonej drogi. Wtedy światła ambulansu dostrzegł anonimowy rolnik, który natychmiast ruszył w stronę karetki.

Rolnik podjechał do karetki swoim ciągnikiem z pługiem i odśnieżył drogę prowadzącą do domu potrzebującego pomocy medycznej mieszkańca miejscowości. Mężczyzna uporządkował również śnieg przed budynkiem, a także poinformował medyków, że zaczeka, aż skończą interwencję.

Nie żyje Judyta Turan, aktorka znana m.in. z „M jak miłość”. Miała 37 latNie żyje Judyta Turan, aktorka znana m.in. z „M jak miłość”. Miała 37 latCzytaj dalej

- Zawiana śniegiem droga okazała się pułapką. Pomocną dłoń ratownikom podał anonimowy rolnik, który zobaczył niebieskie światła w polach i swoim ciągnikiem z pługiem, utorował drogę karetce aż do samego domu pacjenta, pod domem także zrobił porządek ze śniegiem, aby karetka mogła podjechać prosto pod drzwi pacjenta. A na koniec zapowiedział, że poczeka aż nasz ZRM będzie wracać, by „w razie czego pomóc” - przekazała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu na Facebooku.

Ratownicy byli poruszeni postawą rolnika, który bezinteresownie ruszył na pomoc i umożliwił im skuteczną interwencję w domu pacjenta. Przedstawiciele WSPR w Przemyślu podziękowali mężczyźnie za jego zaangażowanie i wsparcie.

- Serce rośnie, gdy można spotkać takich ludzi na swojej drodze, szczególnie tej zaśnieżonej! Bo ratowanie to wspólna sprawa! Dziękujemy anonimowemu bohaterowi - przekazano we wpisie WSPR w Przemyślu.

Poruszenie postawą mężczyzny okazali także internauci. Pod wpisem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu pojawiło się wiele komentarzy z ciepłymi słowami i podziękowaniami, skierowanymi do bohaterskiego rolnika.

- Gdyby takich ludzi było więcej... świat byłby piękny. Ogromny szacunek dla Pana - skomentwała jedna z internautek.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Gazeta/Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News