Kamil Stoch zarobił ogromne pieniądze
Instagram.com kamilstochofficial
Monika Majko - 11 Stycznia 2021

Ile Kamil Stoch zarobił w obecnym sezonie?

Kamil Stoch prezentuje wspaniałą formę podczas tegorocznych konkursów Pucharu Świata. Polski skoczek znajduje się obecnie na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej i wciąż ma szansę na poprawienie swojej pozycji. Zwycięstwa w zawodach to jednak nie tylko potwierdzenie dobrej formy, ale również spory zarobek.

Media ujawniły, ile Kamil Stoch zarobił do tej pory za swoje starty w tegorocznych zawodach z cyklu Pucharu Świata. Polski skoczek zdołał zgromadzić na swoim koncie pokaźną sumę. Kibice przecierali oczy ze zdumienia widząc kwotę.

Kamil Stoch zajmuje obecnie 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich 2021

Polski skoczek znajduje się na drugiej pozycji wśród najlepiej zarabiających zawodników w tym sezonie Pucharu Świata. Kamila Stocha wyprzedza jedynie Norweg Halvor Egner Granerud, który jest liderem również klasyfikacji generalnej zawodów.

Sobotni triumf Kamila Stocha w konkursie w Titisee-Neustadt dodał do jego konta kolejne 10 tys. franków szwajcarskich, bo tyle wynosi nagroda za zwycięstwo w zawodach indywidualnych. Zdobywca 2. miejsca dostaje 8 tysięcy, a trzeci zawodnik w stawce zgarnia 6 tysięcy franków szwajcarskich.

Ostatnie miejsce w serii finałowej nagradzane jest kwotą 100 franków. Z kolei triumf w konkursach drużynowych to 7,5 franków do podziału. Za wygraną w Turnieju Czterech skoczni zgarnia się natomiast 20 tys. franków szwajcarskich.

Wiadomość z ostatniej chwili. Nie żyje Jerzy Świątek, zmarł dzisiaj nad ranemWiadomość z ostatniej chwili. Nie żyje Jerzy Świątek, zmarł dzisiaj nad ranemCzytaj dalej

Kamil Stoch po 14 konkursach Pucharu Świata zarobił już 94 650 franków szwajcarskich co w przeliczeniu na polską walutę daje kwotę około 395 600 złotych, w którą wliczona jest również nagroda za wygraną w Turnieju Czterech Skoczni

Z kolei pierwszy na liście płac Halvor Egner Granerud zgromadził na swoim koncie już 105 700 franków szwajcarskich czyli około 442 tys. złotych. Jednak nie tylko Kamil Stoch świetnie sobie radzi w tegorocznym Pucharze Świata.

W pierwszej piątce najlepiej zarabiających do tej pory zawodników znaleźli się również dwóch Polaków. Dawid Kubacki, który z kwotą 54 800 franków szwajcarskich zajmuje czwartą pozycję, oraz Piotr Żyła, który zarobił do tej pory 51 350 franków szwajcarskich i znajduje się w klasyfikacji na lokacie tuż pod swoim kolegą z kadry narodowej.

Na trzecim miejscu najlepszych płac uplasował się z kolei Markus Eisenbichler, który do tej pory zarobił 76 700 franków szwajcarskich czyli około 320,6 tys. złotych. Niemiecki skoczek jest obecnie wiceliderem klasyfikacji generalnej.

Skoczkowie narciarscy zarabiają jednak nie tylko na wygranych w zawodach. Czołowi zawodnicy podpisują prywatne kontrakty sponsorskie i reklamowe z firmami, a ich wysokość jest negocjowana indywidualnie i pozostaje tajemnicą.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News