Jerzy Świątek nie żyje
Pixabay.com ScorpionD
Monika Majko - 11 Stycznia 2021

Wiadomość z ostatniej chwili. Nie żyje Jerzy Świątek, zmarł dzisiaj nad ranem

Jerzy Świątek odszedł w wieku 71 lat. Smutne wiadomości o jego śmierci obiegły krajowe media dzisiaj nad ranem. Ceniony samorządowiec przegrał ciężką walkę o życie z chorobą, a informacje o jego śmierci wstrząsnęły wieloma Polakami.

W poniedziałkowy poranek odszedł Jerzy Świątek. Ceniony samorządowiec odszedł po długiej walce z chorobą. W chwili śmierci miał 71 lat.

Jerzy Świątek odszedł 11 stycznia 2021 roku

Wyjątkowo smutne informacje obiegły kraj w poniedziałkowy poranek. Nie żyje Jerzy Świątek, ceniony samorządowiec oraz prezydent Ostrowa Wielkopolskiego w latach 1985-1990 oraz 2002-2006. Wiadomości o jego odejściu przekazał m.in. portal wlkp24.info.

- Poniedziałek przynosi nam bardzo smutne informacje - nie żyje Jerzy Świątek, Miał 71 lat. Przegrał walkę z chorobą. Rodzinie oraz bliskim składamy szczere wyrazy współczucia - przekazano na łamach serwisu wlkp24.info.

Jerzy Świątek ukończył studia na Wyższej Szkole Ekonomicznej w Poznaniu, a w czasach PRL był działaczem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W 1985 roku wygrał wybory na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego i zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Woźnego.

Jest potwierdzenie, znika jeden z uciążliwych zakazów. Obowiązuje jeszcze tylko dzisiajJest potwierdzenie, znika jeden z uciążliwych zakazów. Obowiązuje jeszcze tylko dzisiajCzytaj dalej

Po raz kolejny Jerzy Świątek zasiadł na fotelu prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego w 2002 roku, kiedy został wybrany z ramienia koalicji SLD-UP i w drugiej turze pokonał walczącego o reelekcję Mirosława Kruszyńskiego.

Samorządowiec rządził Ostrowem Wielkopolskim do 2006 roku, lecz gdy ubiegał się o reelekcję, przegrał już w pierwszej turze z Radosławem Torzyńskim. W tym samym roku uzyskał jednak mandat radnego miejskiego, który stracił w 2010 roku.

Później samorządowiec skupił się na własnej działalności gospodarczej oraz działalności sportowej i wycofał z życia publicznego, jednak wciąż pozostawał cenionym i aktywnym członkiem lokalnej społeczności.

Jerzy Świątek zmarł nad ranem 11 stycznia 2021 roku, odszedł po długiej walce z chorobą. Miał 71 lat. Wiadomości o śmierci Jerzego Świątka przekazał na swoim Facebooku również Paweł Rajski, starosta powiatu ostrowskiego.

- Smutnymi informacjami rozpoczyna się nowy tydzień. Zmarł Jerzy Świątek były Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. [...] Znany był także z działalności sportowej, był m.in. szefem ostrowskiego klubu Stal Ostrów. Angażował się w problemy lokalnego środowiska kupieckiego. Po zakończeniu aktywności samorządowe skupił się na prowadzeniu własnej działalności gospodarczej! Niech spoczywa w pokoju - przekazał Paweł Rajski.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WLKP24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News