Kamil Stoch wygrał
instagram.com piotr_zyla_official
Monika Majko - 10 Stycznia 2021

Po wygranej Kamila Stocha w Niemczech nie odegrano polskiego hymnu

Kamil Stoch kontynuuje swoją zwycięską passę i w sobotnim konkursie Pucharu Świata Titisee-Neustadt ponownie stanął na najwyższym miejscu podium. Niestety, w czasie dekoracji doszło do wpadki organizatorów, którzy nie puścili polskiego hymnu. Polski skoczek nie mógł się powstrzymać od komentarza.

Kamil Stoch znów dał Polakom powody do radości. W sobotę 9 stycznia 2021 roku ponownie triumfował w zawodach, wygrywając konkurs Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt. Niestety, w czasie wręczania nagród doszło do przykrego incydentu.

Kamil Stoch po raz kolejny stanął na najwyższym podium

Polscy skoczkowie narciarscy regularnie udowadniają, że są obecnie w świetnej formie. W tym sezonie ponownie wyjątkowo dobrze radzi sobie Kamil Stoch, który niedawno zwyciężył po raz trzeci w swojej karierze w Turnieju Czterech Skoczni.

– Czy się denerwowałem? I to jak. Swoje przeżyłem, byłem bardzo zestresowany, ale wykonałem swoje zadanie. Z Dawidem zrobiliśmy świetną robotę – mówił Kamil Stoch w rozmowie z TVP tuż po zwycięstwie w 69. Turnieju Czterech Skoczni.

Lider polskiej kadry skoczków nie zwalnia tempa i kontynuuje swoja zwycięską passę. W sobotnich zawodach Pucharu Świata, które odbyły się w niemieckim Titisee-Neustadt, Kamil Stoch ponownie stanął na najwyższym schodku podium, pokonując obecnego lidera klasyfikacji generalnej, Halvora Egnera Graneruda oraz kolegę z drużyny, Piotra Żyłę.

Wiadomość z ostatniej chwili. Nie żyje Jerzy Świątek, zmarł dzisiaj nad ranemWiadomość z ostatniej chwili. Nie żyje Jerzy Świątek, zmarł dzisiaj nad ranemCzytaj dalej

W czasie dekoracji sobotnich zwycięzców doszło jednak do przykrego incydentu. Niemieccy organizatorzy konkursu zapomnieli puścić polski hymn, gdy Kamil Stoch odbierał swoją nagrodę.

Wpadka ta nie umknęła ani kibicom, ani zawodnikom polskiej kadry, którzy zgodnie komentowali ją w mediach. Dla zwycięzcy konkursu było to raczej zabawne wydarzenie, a tuż po zakończeniu dekoracji Kamil Stoch zapewniał, że jutro sam zaśpiewa hymn wraz z kolegami z drużyny, jednocześnie sugerując kibicom, ze ma apetyt na kolejne zwycięstwo.

Kamil Stoch skomentował wpadkę organizatorów konkursu również za pomocą swoich mediów społecznościowych. Na Instagramie skoczek zamieścił dość wymowne zdjęcie z tekstem Mazurka Dąbrowskiego, co do łez rozbawiło wielu jego fanów. W mediach społecznościowych podzielił się także zdjęciem z nagrodą, czego nie odmówił sobie również Piotr Żyła.

Kibice skoków narciarskich bardzo liczą na kolejne zwycięstwo Kamila Stocha, który zaczął odrabiać straty do lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Norwega Halvora Egnera Graneruda oraz wicelidera stawki - Niemca Markusa Eisenbichlera.

Kamil Stoch obecnie jest na 3. miejscu klasyfikacji generalnej tegorocznego PŚ. Tuż za nim znajdują się Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki, natomiast Andrzej Stękała obecnie zajmuje 13. lokatę. Do końca zawodów zostało jeszcze kilkanaście konkursów, dlatego wszystko może się jeszcze zmienić, a kibice mocno trzymają kciuki za polskich skoczków.

Kamil Stoch skomentował wpadkę z hymnem

Instagram.com kamilstochofficial

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News