Kamil Stoch wygrał po raz trzeci Turniej Czterech Skoczni
Instagram.com kamilstochofficial
Monika Majko - 6 Stycznia 2021

Ujawniono, ile Kamil Stoch zarobił w Turnieju Czterech Skoczni. Można przysiąść z wrażenia

Kamil Stoch już po raz trzeci w swojej karierze zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni. Wiadomo, ile czołowy polski skoczek zarobił za zwycięstwo w 69. edycji prestiżowych zawodów sportowych. Kwota może zwalić z nóg.

Kamil Stoch ku uciesze Polaków znów triumfuje w Turnieju Czterech Skoczni. Za tegoroczną wygraną w zawodach polski skoczek zgarnął pokaźną wypłatę. Na jaw wyszło, ile sportowiec zarobił w trakcje rywalizacji o „Złotego Orła”.

Kamil Stoch po raz trzeci triumfował w Turnieju Czterech Skoczni

Kamil Stoch uszczęśliwił polskich kibiców i po raz trzeci w swojej karierze triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. To łącznie piąte zwycięstwo Polaka w tych prestiżowych zawodach. Wcześniej w 2001 roku w TSC wygrał Adam Małysz, a rok temu na najwyższym podium stanął z kolei Dawid Kubacki, który w tym roku zajął trzecie miejsce.

Stoch prowadził już po pierwszej serii, w której wylądował na 139. metrze. W finale skoczył 140 metrów i otrzymał dwie najwyższe noty od sędziów czyli 20 punktów. Wielki sukces Polaka to nie tylko potwierdzenie jego doskonałej formy sportowej, ale również spora wypłata.

W tym roku zwycięzca 69. Turnieju Czterech Skoczni na podium stawał trzykrotnie. Kamil Stoch zajął drugie miejsce w Oberstdorfie, a konkursy w Innsbrucku i Bischofshofen ukończył na pierwszym miejscu podium. Z kolei w W Garmisch-Partenkirchen Polak zajął czwartą lokatę.

Tylko u nas: przyjął szczepionkę przeciw COVID-19 w polskim szpitalu. Zdradził całą prawdęTylko u nas: przyjął szczepionkę przeciw COVID-19 w polskim szpitalu. Zdradził całą prawdęCzytaj dalej

Suma tych lokat pozwoliła mu zgromadzić na koncie 33 tysiące franków szwajcarskich. Dodatkowo, za zwycięstwo w kwalifikacjach w austriackiej części turnieju, skoczek zgarnął 11 tysięcy funtów, a wygraną w całych zawodach kolejne 20 tysięcy franków szwajcarskich.

Jak podaje portal sport.interia.pl, po przeliczeniu sumy tych kwot w oparciu o aktualny kurs franka szwajcarskiego, otrzymamy wypłatę w wysokości około 268,5 tys. złotych. Właśnie tyle za 10-dniowe zawody zarobił Kamil Stoch.

Tuż po zakończeniu zawodów polski skoczek udzielił wywiadu dziennikarzom TVP, w którym nie krył swojej radości z osiągniętego sukcesu. Kamil Stoch przyznał, że bardzo emocjonalnie podchodził do dzisiejszych zawodów w Bischofshofen.

– Czy się denerwowałem? I to jak. Swoje przeżyłem, byłem bardzo zestresowany, ale wykonałem swoje zadanie. Z Dawidem zrobiliśmy świetną robotę – mówił Kamil Stoch w rozmowie z TVP.

Na drugim miejscu zawodów uplasował się Niemiec Karl Geige, który w ostatnim konkursie zdołał przeskoczyć w klasyfikacji Dawida Kubackiego. Piotr Żyła zakończył rywalizację na piątej pozycji, a tuż za nim uplasował się Andrzej Stękała.