kabaret pilny apel
Fot. YouTube „Formacja Chatelet”
Mateusz Sidorek - 4 Marca 2021

Michał Pałubski przyznał się do nowotworu. Teraz wystosował pilny apel

Michał Pałubski opuścił Formację Chatelet z powodów zdrowotnych w 2019 roku. Choć do kabaretu już nie wróci, zamierza kontynuować solową działalność sceniczną. Komik opowiedział o chorobie nowotworowej, z którą walczył. Lekarze zdiagnozowali u artysty guza jądra. Po przejściu poważnej operacji postanowił zaapelować do mężczyzn.

Z kabaretem Formacja Chatelet związany był od 1996 roku. Przez lata wcielał się w wiele komicznych postaci, z których jedną z bardziej charakterystycznych jest Buba. Wraz z kolektywem wielokrotnie występował nie tylko na deskach teatrów, ale również w telewizji. Wiadomość o odejściu z grupy Michała Pałubskiego była niemałym zaskoczeniem. Warto przypomnieć, że wczoraj tj. 3 marca skończył 42 lata.

Michał Pałubski opuścił kabaret w 2019 roku, zaskakując tym publiczność, ponieważ był jedną z najbardziej wyrazistych postaci krakowskiej formacji. Występy grupy możemy oglądać na oficjalnym kanale YouTube „Formacja Chatelet”. Komik jednak musiał zrobić przerwę w występach z powodu choroby nowotworowej, o której opowiedział w mediach.

Kabareciarz zaapelował do wszystkich mężczyzn

Po tym, jak Michał Pałubski przekazał informację o chorobie i odejściu z kabaretu, widzowie zaczęli przesyłać mu mnóstwo wiadomości. Sam komik był zaskoczony skalą odzewu, ponieważ nie podejrzewał, że ma aż tylu fanów.

Wówczas postanowił uspokoić też widzów i zapewnił, że nie jest to ostateczny koniec jego kariery i zamierza występować na scenie sam, realizując się w formacie stand-upu. Wzrost zainteresowaniem jego osobą postanowił też wykorzystać, by uświadamiać Polaków, jak ważne jest dbanie o zdrowie.

Zapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachZapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachCzytaj dalej

Nie myślałem, że będzie taki odzew. Ten post był skierowany tylko i wyłącznie do mojej grupy fanów, było ich wtedy tylko cztery tysiące. Zaskoczyli mnie ci wszyscy ludzie, którzy zaczęli się zakładać pod postem i kierować się na badania. Uznałem, że trzeba tę akcję rozszerzyć. Dlatego teraz, jak już gram solowo, stworzyłem nową akcję: jeśli zrobiłeś badanie, możesz wejść na mój występ za darmo – powiedział na łamach „Party”.

Gwiazda kabaretu opowiada o chorobie nowotworowej

Na szczęście historia jednej z najlepiej rozpoznawalnych twarzy kabaretu doczekała się szczęśliwego zakończenia. Lekarze wykryli u artysty guza jądra. Kabareciarz musiał trafić do szpitala, gdzie przeszedł poważną operację.

Mając świadomość, że choroby dotykające narządy płciowe mogą stanowić wstydliwym tematem. Przez to wielu Polaków lekceważy badania kontrolne. Michał Pałubski przypomniał, że najważniejsze jest zdrowie i każdy mężczyzna powinien pamiętać o badaniach.

Czemu guz mózgu jest poważny, a guz ulubionego organu każdego faceta już nie? Umiera się na to tak samo! I szczerze, co się stanie, jak Wam wytną jajo? Stajecie się mniej męscy? Kto jest mniej męski: facet z jednym jajem czy jego zwłoki? Dlatego badajcie się i leczcie! – zaapelował.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal onkologiczny „zwrotnikraka.pl” choroba nowotworowa raka stanowi około 1 procenta nowotworów złośliwych występujących u mężczyzn. Jak donosi serwis, „zachorowalność na złośliwe guzy jądra wynosi 3 na 100 000 mężczyzn i jest największa w grupie wiekowej 15-35 lat”.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o dramacie byłego gwiazdora TVP, który przeszedł poważną operację nogi. Andrzej Bober zaapelował o pomoc. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Plotek.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News