Jolanta Kwaśniewska - jaka emerytura
Jan BIELECKI/East News
Monika Majko - 10 Marca 2021

Wyszło na jaw jaką emeryturę ma Jolanta Kwaśniewska

Jolanta Kwaśniewska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, jednak gdy jej maż objął funkcję prezydenta, porzuciła karierę zawodową na wiele lat. Na jaw wyszło, ile emerytury co miesiąc pobiera była pierwsza dama.

Jolanta Kwaśniewska postanowiła sama zadbać o swoje przyszłe świadczenie i z własnej kieszeni opłacała składki ZUS. Po latach okazało się, że dzięki temu pobiera emeryturę w kwocie, której nikt się nie spodziewał.

Jolanta Kwaśniewska przez wiele lat sama opłacała składki ZUS

Żona Aleksandra Kwaśniewskiego ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w 1979 roku, a następnie podjęła próbę zdania egzaminu na aplikację sędziowską. Swoją karierę zawodową odłożyła jednak na bok, gdy jej maż objął funkcję prezydenta Polski.

W 1984 roku rozpoczęła pracę w szwedzko-polskiej firmie polonijnej PAAT, gdzie była m.in. dyrektorem ds. handlowych. W 1991 wystartowała z własną działalnością gospodarczą i uruchomiła do spółki z żoną Ireneusza Nawrockiego agencję nieruchomości o nazwie Royal Wilanów.

Kwaśniewska kierowała swoją agencją do momentu objęcia przez męża urzędu prezydenta Polski. Do pracy w firmie powróciła dopiero po zakończeniu przez niego drugiej kadencji prezydenckiej.

Nie żyje Tomasz Kowalczyk. Miał wypadek w Tatrach, osierocił czwórkę dzieciNie żyje Tomasz Kowalczyk. Miał wypadek w Tatrach, osierocił czwórkę dzieciCzytaj dalej

Jolanta Kwaśniewska przez 10 lat pełniła rolę pierwszej damy, w tym czasie nie podejmując aktywności zawodowej. Żona prezydenta zaangażowała się za to w dobroczynność i powołała do życia swoją fundację „Porozumienie bez barier”.

Żona prezydenta nie zapomniała jednak o zabezpieczeniu swojej przyszłości. Jolanta Kwaśniewska wzięła sprawy w swoje ręce i sama opłacała za siebie składki ZUS, by zapewnić sobie przyzwoite świadczenie emerytalne. Dzięki temu, według informacji przekazanych przez redakcję „Super Expressu”, pobiera obecnie emeryturę w wysokości 2,5 tys. złotych miesięcznie.

– Każdy z nas musi być odpowiedzialny za siebie. Odkładajmy, chociaż niewielką część swoich dochodów, żeby mieć nawet skromny kapitał na przyszłość. Racjonalnie nimi gospodarujmy – mówiła w rozmowie z „Faktem”.

– Jeśli mamy środki – nauczmy się też inwestować. Nikt, tak jak my sami, nie zadba o nasze emerytury – podkreślała Kwaśniewska.

Jak widać rady Jolanty Kwaśniewskiej okazały się być bardzo korzystne. Kwota świadczenia byłej pierwszej damy zaskoczyła wiele osób, które nie spodziewały się tak wysokiej emerytury Kwaśniewskiej z racji jej wieloletniej przerwy od pracy zawodowej.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express/Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News