Janusz Majka zmarł na koronawirusa
Pixabay.com _Alicja_
Irmina Jach - 21 Lutego 2021

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje wybitny dziennikarz Janusz Majka

Janusz Majka, wieloletni dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów, zmarł 21 lutego w godzinach popołudniowych. Od kilku dni był hospitalizowany w związku z zarażeniem koronawirusem. Z informacji przekazanych przez portal nowiny24.pl wynika, że doszło do niewydolności krążeniowej.

Janusz Majka tworzył redakcję magazynów informacyjnych. Był także popularnym komentatorem sportowym. Głównym obszarem jego działalności były zagraniczne zawody żużlowe. Z Polskim Radiem związał się w 1981 roku.

Janusz Majka zmarł na koronawirusa

- Nie żyje Janusz Majka - długoletni pracownik Polskiego Radia Rzeszów. Zmarł dziś po południu w rzeszowskim szpitalu na oddziale covidowym z powodu niewydolności krążenia - napisano na oficjalnej stronie internetowej rozgłośni.

Od 2005 roku Janusz Majka intensywnie tworzył materiały dotyczące działań Jana Pawła II. Był obecny podczas uroczystości pogrzebowych papieża. Przygotowywał audycje z Rzymu i Watykanu na tematy papieskie i watykańskie.

- Janusz Majka relacjonował także wszystkie pielgrzymki Jana Pawła II, który był jego autorytetem. Janusz był też autorem wielu audycji poświęconych Janowi Pawłowi, jak i rocznicom jego wizyt na Podkarpaciu - napisali koledzy zmarłego dziennikarza.

Od 2 sierpnia zmiany w dowodach osobistych. Zostaną wprowadzone m.in. odciski palcówOd 2 sierpnia zmiany w dowodach osobistych. Zostaną wprowadzone m.in. odciski palcówCzytaj dalej

Niespodziewana śmierć redaktora była ogromnym szokiem dla całego środowiska medialnego. W mediach społecznościowych i na łamach wielu portalów pojawiły się słowa pożegnania, wspomnienia i wyrazy współczucia.

- Janusz to właściwie w radiu potrafił wszystko zrobić, wszystkie gatunki. To przede wszystkim autor magazynów informacyjnych. To nauczyciel wielu pokoleń dziennikarzy. Ikona Polskiego Radia. Z jego odejściem skończyła się pewna epoka - mówił Roman Adamski, dziennikarz z Polskiego Radia Rzeszów.

- Jestem w szoku, bo Janusz ostatnio trochę chorował na serce, ale w szpitalu przyplątał się COVID-19 - dodał dziennikarz Wiesław Syzdek.

- Janusz Majka to Osoba, która we wspomnieniach zawsze będzie mi towarzyszyć. A już do końca życia nie zapomnę naszego wspólnego Radia Biwak z Nozdrzca - napisał na Facebooku Jarosław Reczek

Bliskim, przyjaciołom, współpracownikom oraz odbiorcom materiałów przygotowywanych przez dziennikarza składamy najszczersze kondolencje. Jego nieoczekiwane odejście do nieodżałowana strata dla świata polskich mediów. Niech spoczywa w spokoju.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

źródło: Nowiny24.pl/Radio Rzeszów/TVP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News