Janusz Korwin-Mikke obraził kobiety
Instagram/januszkorwinmikke
Irmina Jach - 22 Lutego 2021

Korwin-Mikke krytykuje młode kobiety. Polki nie puszczą mu tego płazem, przesadził?

Janusz Korwin-Mikke postanowił uświadomić kobiety w kwestii idealnego wieku na zawarcie związku małżeńskiego. Lider Konfederacji skrytykował Polki za uciekanie od stereotypowych ról społecznych i pociąg do „piwa, seksu i leserki”. By nadać swoim słowom wyrazu, zobrazował je memem o kotach.

W sobotę 20 lutego Lewica zorganizowała konwencję, poświęconą sprawom młodych ludzi. Podczas wydarzenia głos zabrali między innymi: organizatorka protestów kobiet w Łodzi, student z Głowna pracujący na umowach śmieciowych oraz 14-latek z Krapkowic, którego odwiedziła policja po tym, jak podał dalej post na Facebooku o Strajku Kobiet.

Janusz Korwin-Mikke obraził kobiety

Głos na temat konferencji postanowił zabrać Janusz Korwin-Mikke, który zamieścił w mediach społecznościowych serię wpisów, w których skrytykował młode kobiety. Jego słowa wzbudziły ogromne wzburzenie wśród internautów.

- Chodzicie na studia, na których uczy się was międlenia słów. Zresztą olewacie je, waszym marzeniem jest Erasmus (piwo, seks i leserka). Dziewczyny nie umieją nawet szyć, gotować i prasować - i nie wiedzą nic o realnym świecie. Same slogany - ocenił lider Konfederacji.

- Bełkot dotyczy zwłaszcza kobiet. Pytam na przykład: kto ma decydować w małżeństwie: on czy ona? Odpowiedź: Razem. A jak się nie zgadzają, to co? Niech podejmą dialog. A jak w dialogu nikt nie ustąpi? To zaproponują kompromis - dodał, załączając humorystyczny obrazek o kocie.

Matylda Damięcka poruszona śmiercią Jana Lityńskiego. Pożegnała go pięknym gestemMatylda Damięcka poruszona śmiercią Jana Lityńskiego. Pożegnała go pięknym gestemCzytaj dalej

Zdaniem Janusza Korwina-Mikke mężczyzna powinien mieszkać z rodzicami przynajmniej do ukończenia 30. roku życia. Takie rozwiązanie pozwoliłoby mu zebranie funduszy na mieszkanie i ślub z 18-letnią kobietą, która „nie musi mieszkać do 35. roku przy rodzicach”.

- To dramat. Kobieta zamiast wejść do wymoszczonego gniazda musi je budować! Ona musi wraz z nim pół życia ciężko harować. A potem małżeństwo się rozpada - bo ona blisko menopauzy, a on przeżywa drugą młodość- zauważył polityk, nawiązując do „równouprawnienia, koedukacji i małżeństw rówieśników”.

Korwin-Mikke odniósł się również do postulatów środowisk LGBT, parafrazując wypowiedź jednego z prelegentów na konferencji Lewicy i grożąc przedstawicielom „poszczuciem ich Grzegorzem Braunem”.

- Mamy już dość wiecznego pieprzenia o niczym i udawania, że będziemy dbać o „prawa mniejszości”. Przestajemy tego słuchać, wszyscy mają mieć równe prawa, żadnych „praw mniejszości”. ŻĄDAMY, byście przestrzegali normalnych praw, jak przez tysiące lat - albo poszczujemy was Braunem! - zapowiedział.

Co myślicie o najnowszej wypowiedzi Janusza Korwina-Mikke? Tym razem przesadził?

Janusz Korwin-Mikke obraził kobiety

Janusz Korwin-Mikke obraził kobiety

Janusz Korwin-Mikke obraził kobiety

Źródło zdjęć: Twitter/Janusz Korwin-Mikke Instagram/bezlitosne.pl

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News