Jacek Kurski ile żąda
Fot. East News Piotr Molecki
Mateusz Sidorek - 4 Marca 2021

2 miliardy na TVP to za mało? Kurski wprost powiedział, ile żąda

Jacek Kurski niedawno wypowiedział się na temat tego, jak publiczne media radzą sobie w dobie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Charakter wypowiedzi prezesa może zdziwić wiele osób. Polityk odważnie stwierdził, że przeznaczenie 2 miliardów na Telewizję Polską było zwykłym obowiązkiem. Jego zdaniem TVP powinna otrzymać nawet 3,5 miliarda złotych.

Chociaż temat 2 miliardów złotych, które zostały przekazane na Telewizję Polską, nadal wywołuje kontrowersje, Jacek Kurski nie zamierzał zachować powściągliwości podczas rozmowy z mediami. Na łamach portalu „Wirtualne Media” dał do zrozumienia, że dofinansowanie nie jest żadną darowizną, ale normalnym obowiązkiem.

Nie bez powodu Jacek Kurski w trakcie rozmowy z dziennikarzami „Wirtualnych Mediów” został zapytany o finanse Telewizji Polskiej w dobie pandemii koronawirusa. Prezes przyznał, że sytuacja jest stabilna i jest to w dużej mierze zasługa obecnego rządu, który pilnuje przestrzegania ustaw.

Jacek Kurski powiedział wprost, co myśli o finansowaniu Telewizji Polskiej

W rozmowie z dziennikarzami Jacek Kurski przyznał, że rekompensata finansowa znacznie pomogła utrzymać stabilność w Telewizji Polskiej. Na tym się nie skończyło. Prezes podkreślił, że te pieniądze się mediom publicznym należały.

Sytuacja finansowa jest stabilna, dzięki rekompensacie – co chciałbym bardzo wyraźnie podkreślić – że jest ona niczym innym, niż wykonaniem ustawy, która obowiązuje w Polsce – powiedział na łamach „Wirtualnych Mediów”.

Zapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachZapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachCzytaj dalej

- Jeżeli państwo część obywateli zwalnia, jednocześnie od innych nie jest w stanie ściągnąć abonamentu, a jednocześnie oczekuje niezakłóconego funkcjonowania telewizji publicznej, to powinno dać rekompensatę - dodał były polityk.

Według prezesa finansowanie Telewizji Polskiej to jeden z obowiązków państwa, który powinny być przestrzegany, i „który wreszcie przy obecnej władzy został należycie wykonany”.

Jacek Kurski komentuje dofinansowanie mediów publicznych i zdradza, ile tak naprawdę powinna otrzymać telewizja

Nie zważając na nastroje społeczne, Jacek Kurski odniósł się do komentarzy, według których rząd przekazał Telewizji Polskiej ogromną sumę.

I tak brakuje miliarda, a słyszymy, jakby te 2 mld były kosmicznym poświęceniem ze strony państwa – słowa prezesa cytuje portal „Wirtualne Media”.

Dowiedzieliśmy się też, ile zdaniem Jacka Kurskiego otrzymać powinna Telewizja Polska. Prezes dodał, że gdyby ustawa działała prawidłowo, państwo powinno na media publiczne dawać prawie 3,5 miliarda złotych”.

Warto przypomnieć, że Polskie Radio oraz Telewizja Polska otrzymały obligacje skarbowe o wartości 1,95 miliarda złotych w kwietniu 2020 roku. Aż 1,71 miliarda złotych przekazano TVP. Środki były rekompensatą dla mediów publicznych w związku ze zwolnieniem wybranych grup społecznych (np. osób starszych) z płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o słowach ministra zdrowia, które dotyczyły Wielkanocy. Adam Niedzielski opowiedział o luzowaniu obostrzeń. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Onet.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News