Strażacy w akcji
Michael Schwarzenberger/Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)
Artur Łokietek - 15 Lutego 2021

Nowy Tomyśl: pożar dwóch mieszkań w budynku wielorodzinnym. Ucierpiały 4 osoby

W Nowym Tomyślu doszło do poważnego pożaru w jednej z kamienic. Zgodnie z przekazanymi informacjami, płoną mieszkania w budynku jednorodzinnym. Na miejscu wciąż trwa akcja strażaków.

Jak donosi między innymi serwis epoznan.pl, służby pożarnicze otrzymały zgłoszenie dotyczące palącego się budynku jeszcze przed 6:00 rano. Zgodnie z informacjami podanymi przez lokalne media, ucierpiały 4 osoby, z których część wyskakiwała przez okna.

Chodzi o jeden z mieszkalnych budynków wielorodzinnych, w którym ogień pojawił się w jednym z mieszkań. Budynek znajduje się przy ulicy Mickiewicza w Nowym Tomyślu.

Na samym początku do akcji skierowano zastępy z z JRG Nowy Tomyśl, OSP Boruja Kościelna, OSP Bukowiec, a także podnośnik z JRG Grodzisk Wielkopolski. Zabezpieczeniem terenu zajęli się strażacy z OSP Bolewice.

Do akcji wkroczyły również pozostałe okoliczne grupy strażaków. Chodzi o strażaków z Wytomyśla i Jastrzębska Starego, a także grupę operacyjną z Komendy Wojewódzkiej PSP z Poznania.

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Teresa WierzbickaTragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Teresa WierzbickaCzytaj dalej

Płoną nawet dwa mieszkania w budynku wielorodzinnym, aktualne informacje

Jak informuje serwis epoznan.pl, na miejscu pracuje obecnie około 13 zastępów straży pożarnej. Choć ogień najwyraźniej pojawił się w jednym z mieszkań całego budynku, obecnie płomienie trawią już dwa mieszkania. Cieszy więc szybka reakcja strażaków.

Zastępca oficera prasowego KP PSP w Nowym Tomyślu mł. asp. Marcin Kozica przekazał, że w tym momencie w budynku płoną dwa mieszkania i klatka schodowa. Sytuacja wydaje się być dość poważna.

Wiadomo także, że cztery osoby ucierpiały na skutek pożaru, jednak natychmiast zostały przekazane do szpitala w Nowym Tomyślu. Wiadomo, że trzy z nich musiały zostać przewiezione przez poważne urazy, których doznały, próbując ratować się z budynku i skacząc z okien.

Zdecydowano również o ewakuacji kolejnych trzech osób z zajętego ogniami budynku. Ewakuowani, którzy nie potrzebowali hospitalizacji, przebywają w specjalnym namiocie ratowniczym. Teraz trwa już dogaszanie.

Na ten moment nie da się stwierdzić, co było przyczyną ognia. Najpewniej czynności wyjaśniające okoliczności tragicznej sytuacji rozpoczną się, gdy strażacy pokonają już ogień wciąż znajdujący się we wnętrzu budynku.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: epoznan.pl, nowytomysl.naszemiasto.pl, wiadomosci.wp.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News