Ile zarabia chirurg plastyczny - zdjęcia z operacji
youtube.com/zdrowiewieszjakpl
Wiadomości Pikio - 14 Maja 2019

Ile w Polsce zarabia chirurg plastyczny? To potrafi być zawrotna suma

Ile zarabia chirurg plastyczny w Polsce? Na Zachodzie to jeden z najbardziej dochodowych zawodów. Czy w Polsce sytuacja przedstawia się podobnie? Nie tylko kobiety coraz częściej decydują się na poprawę swojej urody w jego gabinecie. Kiedyś zawód ten kojarzył się z operacjami nosa i powiększaniem biustu, jednak w dzisiejszych czasach na operację decydują się zwyczajni ludzie, którzy chcą niekiedy pozbyć się kompleksów.

Ile zarabia chirurg plastyczny?

Ile zarabia chirurg plastyczny? Jaką drogę trzeba przejść, żeby móc poszczycić się tym mianem? Oraz czy jest jakaś różnica pomiędzy chirurgią estetyczną a chirurgią plastyczną?

Wyróżnia się chirurgię plastyczną estetyczną oraz chirurgię plastyczną rekonstrukcyjną, to dwie dziedziny, które bardzo się od siebie różnią. Ta pierwsza zajmuje się poprawianiem wyglądu, który pogorszył się na skutek procesów starzenia się: to przede wszystkim poprawianie mankamentów urody, czyli powiększanie piersi, liposukcja - modelowanie sylwetki poprzez odsysanie tkanki tłuszczowej, czy korekcja wyglądu danej części ciała.

Chirurgia plastyczna rekonstrukcyjna zajmuje się poprawą w celu lepszego funkcjonowania ciała, które zostało upośledzone na skutek wypadku lub wrodzonej wady. Niekiedy jest to operacja nosa, innym razem operacja rekonstrukcji skóry po poparzeniu.

Chirurg plastyczny - zarobki i droga do kariery

Aby w przyszłości zostać chirurgiem plastycznym, przygotowania należy zacząć naprawdę wcześnie. Już dostanie się na studia medyczne, wymaga dużo samozaparcia i większości czasu poświęconego na naukę. Pierwszym etapem jest ukończenie sześcioletnich studiów medycznych, odbycie stażu, a dopiero potem wybór specjalizacji, która trwa następne sześć lat. Chirurg-kandydat musi zdać państwowy kurs, który składa się w trzech części: testu wiedzy, praktycznej i ustnej. Dopiero wtedy jest gotowy do podjęcia pracy w zawodzie.

Chirurdzy plastyczni zarabiają średnio 4500 złotych brutto, chociaż ich pensja może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy. Jednak na renomę i doświadczenie trzeba pracować latami.

- Zdaję sobie sprawę, że finanse zawsze budzą emocje, a wielu osobom wydaje się, że ceny chirurgów plastyków wykonujących zabiegi estetyczne są najwyższe w Polsce. Nieprawda. Bardzo drodzy lekarze to obecnie ortopedzi czy neurochirurdzy. Nasze ceny dyktuje rynek. Z pewnych kosztów nie da się zrezygnować, zwłaszcza jeśli chce się utrzymać wysoki standard usług oraz korzystać z dobrych urządzeń i produktów. Ważne jest także wieloletnie doświadczenie samych lekarzy. Warto pamiętać, że takiej działalności nie zaczyna się, mając lat trzydzieści. Dopiero około 45. czy 50. roku życia można myśleć o wykonywaniu zabiegów - zdradza dr Tadeusz Witwicki, jeden ze znanych polskich chirurgów plastycznych.

Ile zarabia chirurg plastyczny w Polsce? Ile miesięcznie może wynosić jego pensja?

Według amerykańskich statystyk chirurg plastyczny zarabia średnio 354 tysiące dolarów rocznie, co daje około 30 tysięcy miesięcznie - to ponad 100 tysięcy złotych.

Chirurg pracujący w sferze niepublicznej w Polsce może zarobić miesięcznie około 10-15 tysięcy złotych netto, niestety w publicznych placówkach chirurg może liczyć na zarobki rzędu kilku tysięcy złotych, od 4000 do prawie 7000 złotych brutto.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ile zarabia stolarz? W tym zawodzie można się dorobić
  2. Ile zarabia technik mechatronik, a ile inżynier? Wynagrodzenia w zawodzie
  3. Ile zarabiają policjanci? Funkcjonariusze wywalczyli niemałe podwyżki
  4. Ile zarabia strażnik miejski? Wynagrodzenia lokalnych funkcjonariuszy w największych miastach Polski
  5. Ile zarabia fizjoterapeuta w szpitalu? Ile z własnym gabinetem?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News