Dziwne zawody zdjęcia
pxhere.com/cC0 Public Domain
Wiadomości Pikio - 16 Maja 2019

Najdziwniejsze zawody świata. Chciałbyś mieć taką profesję?

Dziwne zawody, które istnieją w Polsce i na świecie. Pamiętacie nasz artykuł o nietypowych kierunkach na studia? Jednym z nich było uczenie się podwodnego tkania koszyków. Studenci takiego kierunku muszą potem gdzieś pracować! Myślicie, że istnieje jeszcze dziwniejsza profesja? W dalszej części artykułu udowodnimy, że owszem - istnieje, i to nie jedna.

Dziwne zawody wykonywane są w Polsce i na całym świecie. Zastanawiasz się nad zmianą pracy i stanowiska, a może dopiero wstępujesz w dorosłe życie i poszukujesz odpowiedniej ścieżki kariery? O tych profesjach na pewno nie pomyślałeś, a zdecydowanie powinieneś rozważyć przynajmniej kilka z nich.

Jakie są najdziwniejsze zawody na świecie?

Najbardziej oklepanym, jednak wciąż dziwnym, jest zawód upychacza pasażerów pociągu. To niezwykle popularna praktyka w krajach azjatyckich, gdzie bardzo duża liczba osób korzysta ze środków komunikacji miejskiej. To właśnie upychacze udowadniają, że do metra, pociągu lub autobusu zmieści się zdecydowanie więcej osób niż nam się wydaje. Jak myślicie, przydałby się ktoś taki w Polsce?

Kolejnym nietypowym zawodem jest tester w domach publicznych. Działa on podobnie jak tajemniczy klient, ma za zadanie sprawdzić jakość oferowanych usług. Tego typu profesja to rzadkość, jednak nie udało nam się ustalić, jak przeprowadzana jest rekrutacja na to stanowisko i jakie umiejętności trzeba posiadać, aby się zakwalifikować.

Natomiast foley designer to człowiek zajmujący się efektami dźwiękowymi w filmach. Chrupanie chipsów, dźwięk otwieranego szampana, czy tłuczonego kieliszka - tak, to jego zasługa. Stawka dzienna w zawodzie w Stanach Zjednoczonych waha się w granicach od 200 do 400 dolarów.

Inne zabawne zawody, które zdecydowanie nie należą do tych najbardziej obleganych to: przytulacz, tester psiej karmy lub chrupkości chipsów, profesjonalna syrenka, poszukiwacz piłeczek golfowych. Sami chyba widzicie, każdy znajdzie coś dla siebie.

Dziwne zawody w Polsce

Jakie są najdziwniejsze zawody, które można wykonywać w Polsce? Chyba najciekawszym z tych niepopularnych jest np. konstruktor trumien, który odpowiada za ich produkcję.

Kolejnym interesującym zawodem, a przy tym bardzo pożądanym jest tester łóżek. Kto z nas nie chciałby wylegiwać się całe osiem godzin na miękkich materacach? Pracownik bez konsekwencji może uciąć sobie drzemkę w czasie pracy. Według nas brzmi zdecydowanie zachęcająco.

Przykłady innych profesji, o których nie mieliśmy pojęcia to: mąż na godziny, modelka dłoni, druhna do wynajęcia czy edukator rodzicielstwa, a także, jeśli nie macie klaustrofobii, inspektor wind.

Na koniec zostawiliśmy najstraszniejszy ze wszystkich zawodów, czyli sprzątacz miejsc zbrodni. Osoba, która wykonuje ten zawód zajmuje się usuwaniem śladów po tragicznych wydarzeniach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ile zarabia stolarz? W tym zawodzie można się dorobić
  2. Ile zarabia technik mechatronik, a ile inżynier? Wynagrodzenia w zawodzie
  3. Ile zarabiają policjanci? Funkcjonariusze wywalczyli niemałe podwyżki
  4. Ile zarabia strażnik miejski? Wynagrodzenia lokalnych funkcjonariuszy w największych miastach Polski
  5. Ile zarabia fizjoterapeuta w szpitalu? Ile z własnym gabinetem?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News