Domowe triki ułatwią gotowanie
YouTube/DomPełenPomysłów
Irmina Jach - 15 Lutego 2021

Prawie każdy popełnia ten błąd. Zatyczka od oleju pełni przydatną funkcję podczas nalewania

Domowe triki są niezastąpionym źródłem wiedzy dla każdej pani domu. Wskazówki wypróbowane przez użytkowników internetu mogą odmienić nie tylko sprzątanie, ale także gotowanie. Niewiele osób wie, że nakrętka od oleju kuchennego ma nietypowe zastosowanie.

Świeżo zakupiona butelka oleju rzepakowego czy słonecznikowego ma wewnątrz plastikową zatyczkę, którą należy zerwać, by dostać się do produktu. Większość osób wyrzuca ją do śmieci. To ogromny błąd. Niepozorny fragment plastiku ma konkretne zastosowanie.

Domowe triki ułatwią gotowanie

Wiele osób sądzi, że plastikowa uszczelka ma za zadanie wyłącznie zabezpieczać przed wypłynięciem oleju podczas przypadkowego otwarcia butelki. Do takiej sytuacji mogłoby dojść w trakcie powrotu z zakupów, gdy opakowanie z produktem leży w bagażniku auta.

Olej jest substancją niezwykle trudną do usunięcia, dlatego wypranie tapicerki i dywaników w samochodzie byłoby niezwykle pracochłonnym i kosztownym zajęciem, z którym prawdopodobnie poradziłby sobie wyłącznie specjalista, który dysponuje profesjonalnymi środkami.

Taka opinia jest jak najbardziej zgodna z prawdą. Niewiele konsumentów oleju zdaje sobie jednak sprawę, że to nie jedyna funkcja, jaką spełnia plastikowa zatyczka. Na kanale „Dom Pełen Pomysłów” w serwisie YouTube pojawił się niewiarygodny domowy trik.

Miliony Polaków mogą zyskać nawet 760 zł, małżeństwa 1520 zł. Wystarczy odliczyć ulgę za internetMiliony Polaków mogą zyskać nawet 760 zł, małżeństwa 1520 zł. Wystarczy odliczyć ulgę za internetCzytaj dalej

Autorzy wideo przypominają, by nie wyrzucać plastikowego kółeczka do śmieci w momencie otwierania nowej butelki oleju. Zamiast tego należy odwrócić ją do góry nogami i ponownie włożyć w otwór znajdujący się w okolicach szyjki opakowania.

Zalety takiego postępowania są bardzo duże. Dzięki prostemu trikowi butelka zyska „dzióbek”, który pozwoli na wygodniejsze wylewanie oleju na patelnię lub polanie nim warzywnej sałatki. Tak dystrybuowany tłuszcz nie będzie pryskał w kontakcie z rozgrzanym teflonem, co będzie owocowało uniknięciem dotkliwych oparzeń.

Okrągła szyjka oleju nierzadko pozwala na zużycie zbyt dużej ilości produktu jednocześnie. Dzięki zatyczce łatwiej będzie wylać dokładnie tyle tłuszczu, ile potrzebujemy. Dania już nigdy nie będą nieprzyjemnie ociekające i kaloryczne.

Podobne „dzióbki” można zaobserwować w butelkach z oliwą, które często służą kucharzom jako apetyczny dressing i dopełnienie smaku potraw - szczególnie kuchni włoskiej. Warto zainspirować się tym rozwiązaniem, by gotowanie stało się zdecydowanie łatwiejsze.

Wiedzieliście, że zatyczka od oleju ma tak nietypowe zastosowanie? Wprowadzicie ten sposób w życie we własnych kuchniach?

Domowe triki ułatwią gotowanie

Źródło zdjęcia: YouTube/DomPełenPomysłów

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Onet/YouTube

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News