Media bez wyboru
materiały redakcyjne
Monika Majko - 10 Lutego 2021

Kupił stary dom. Na strychu czekały na niego prawdziwe skarby

Mężczyzna zainwestował w budynek, który miał być siedzibą jego firmy. Wkrótce nowy właściciel nieruchomości znalazł sekretne wejście na strych, a kiedy zajrzał do pomieszczenia, zamarł z wrażenia. Odkrył dawne studio fotograficzne.

Mężczyzna był zupełnie zaskoczony widokiem fotograficznych skarbów, które znalazł na strychu swojego nowego domu. W ukrytym studiu odnalazł dziesiątki historycznych fotografii z przełomu XIX i XX wieku, ważne dokumenty, a także kilka cennych portretów.

Dom skrywał tajemnice

David J. Whitcomb nie spodziewał się tego, co znajdzie w nowej nieruchomości. W grudniu 2020 roku mężczyzna kupił stary dom, który miał być przeznaczony na siedzibę dla jego firmy. Kiedy przyjaciel właściciela budynku wymieniał w jednym z pomieszczeń żarówkę, zauważył coś dziwnego na suficie.

Okazało się, że na trzecim piętrze domu ukryte jest wejście na strych. Whitcomb nie miał pojęcia o tym pomieszczeniu, a kiedy tam zajrzał, zamarł z wrażenia. Na samym szczycie domu ukryto pozostałości starego studia fotograficznego.

Na strychu znajdowały się dziesiątki starych fotografii w złotych ramach, a także sztalugi i części zabytkowych aparatów wielkoformatowych. Ktoś zabezpieczył cenne zbiory i bardzo dokładnie ukrył je przed resztą mieszkańców.

Nie działa telewizja, radio nie nadaje, stanęły serwisy internetowe. Protest mediów. Chodzi o nowy podatekNie działa telewizja, radio nie nadaje, stanęły serwisy internetowe. Protest mediów. Chodzi o nowy podatekCzytaj dalej

David J. Whitcomb spędził na strychu ponad 12 godzin i szczegółowo przejrzał odkryty zbiór. Wśród fotografii odnalazł m.in. portret znanej amerykańskiej sufrażystki Susan Brownell Anthony wykonany przez Jamesa Hale’a w 1905 roku.

Reprodukcja tej cennej fotografii wielokrotnie powielana była na pocztówkach, z których dochód trafiał na działania charytatywne. Susan Brownell Anthony w latach 50. i 60. XIX wieku prowadziła kampanię skierowaną przeciwko niewolnictwu i promującą uznanie praw kobiet.

Kobieta została aresztowana w 1872 roku, podczas próby oddania głosu w wyborach prezydenckich. Jeszcze za jej życia kobiety zyskały prawa wyborcze w czterech amerykańskich stanach: Wyoming, Kolorado, Idaho i Utah.

Wśród innych zdjęć znalazły się m.in. wizerunki Elizabeth Cady Stanton i Elisabeth Smith Miller, które razem z Susan B. Anthony promowały konstytucyjne prawo kobiet do głosowania.

Na strychu odkryto jednak więcej dowodów na to, że zbiory ze studia powiązane były z postacią fotografa Jamesa Hale’a. Właściciel budynku odkrył dokumenty i prywatne listy artysty. Historia ukrytego studia obiegła sieć, a zdjęcie pomieszczenia zamieścił na swoich łamach m.in. portal fotoblogia.pl.

Dom miał ukryte pomieszczeniefot. fotoblogia.pl

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Fotoblogia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News