Media bez wyboru
materiały redakcyjne
Irmina Jach - 9 Lutego 2021

Zdjęcie podzieliło internautów. Człowiek czy pies, co widzisz na fotografii?

Zdjęcie, które dziś publikujemy, wywołało spore poruszenie wśród internautów. Niektórzy są pewni, że bohaterem fotografii jest czarny pies. Inni widzą na niej człowieka niosącego plecak. Jak myślicie, która z odpowiedzi jest prawidłowa?

Zdjęcie będące rodzajem iluzji optycznej potrafi wywołać ogromne emocje wśród użytkowników mediów społecznościowych. Nierzadko internauci godzinami kłócą się o to, co przedstawia fotografia i nie są w stanie dojść do żadnego porozumienia. Tak było także w przypadku kadru opublikowanego na Twitterze przez użytkownika o pseudonimie coolradiocanada.

Zdjęcie wzbudziło ogromne emocje wśród internautów

Przed kilkoma laty rekordy popularności biło zdjęcie sukienki, która według jednych była złota, a zdaniem innych - niebieska. Gorące dyskusje trwały przez wiele miesięcy, a sprawa nigdy nie znalazła konkretnego rozwiązania.

Ostatnio obiektem zainteresowania internautów stała się fotografia wykonana w zimowej scenerii. W jej centralnej części znajduje się czarna postać. Jedni widzą w niej mężczyznę z plecakiem, który jest odwrócony tyłem i zmierza w kierunku lasu. Inni rozpoznali na zdjęciu psa.

Redaktorzy brytyjskiego portalu Metro postanowili poprosić o wyjaśnienie dwóch interpretacji tego samego obrazka Lee Chambersa, psychologa środowiskowego. Ekspert stwierdził, że niezgodność w postrzeganiu ma swoje źródła w osobowości i stanie psychicznym poszczególnych obserwatorów.

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Antoni PawłowskiTragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Antoni PawłowskiCzytaj dalej

- Istotną rolę w postrzeganiu zdjęcia bez wątpienia odgrywa miejsce, w którym twoje oczy w pierwszej chwili się na nim skupiają. Ale na to, czy widzisz na grafice biegnącego w twoją stronę psa, czy też uciekającego człowieka wpływa także twój aktualny stan psychiczny - komentował psycholog.

- Jeśli w ostatnim czasie doświadczasz uczucia niepokoju, jest bardziej prawdopodobne, że zobaczysz na zdjęciu uciekającego mężczyznę i będziesz interpretować iluzję optyczną z punktu widzenia podszytego uczuciem zagrożenia - dodał.

Taki sam problem dotyczy osób, które z natury są pesymistami lub mają problemy z zaufaniem do innych ludzi. W nieco lepszej sytuacji życiowej są internauci, którzy na opublikowanej na Twitterze fotografii zobaczyli słodkiego psiaka.

- Zobaczą go osoby, którym obecnie nie brakuje spokoju i pewności siebie. Jeśli jesteś optymistą masz większe szanse na to, aby zobaczyć coś, co wkracza do twojego życia- mówił ekspert.

Domyślacie się, jakie jest rozwiązanie iluzji optycznej? Jeśli nie, spieszymy z odpowiedzią - zdjęcie przedstawia czarnego, kudłatego psiaka, który bawi się w śniegu. Udało wam się to odgadnąć?

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Papilot

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News