Daniel Martyniuk odpowiadał przed sądem
Instagram.com daniel_martyniuk
Monika Majko - 18 Marca 2021

Najnowsze zeznania policjantów ws. Martyniuka. Miał im grozić śmiercią

Daniel Martyniuk w środę stanął przed Sądem Rejonowym w Białymstoku, gdzie odpowiadał za znieważenie policjantów, do którego miało dojść w 2017 roku. Funkcjonariusze zeznali pod przysięgą, że syn króla disco polo był podczas interwencji agresywny i kierował wobec nich bandyckie groźby.

Policjanci zeznawali w sądzie w sprawie interwencji z 2017 roku. Funkcjonariusze zatrzymali wówczas pijanego Daniela Martyniuka i zdecydowali o przewiezieniu go do izby wytrzeźwień. W czasie transportu agresywny syn króla disco polo zaczął kierować wobec nich groźby karalne.

Daniel Martyniuk groził policjantom i ich rodzinom

Daniel Martyniuk w czasie procesu przed Sądem Rejonowym w Białymstoku ze skruchą czekał na wyrok. W środę w sądzie zeznawali policjanci, których znieważenia miał w 2017 roku dopuścić się syn króla disco polo. Na procesie pojawili się dziennikarze „Faktu”.

Jedna z policjantek dokładnie opisała to, co działo się w radiowozie podczas zatrzymania Daniela Martyniuka. Syn wokalisty disco polo miał zachowywać się agresywnie, a także wyzywać oraz grozić m.in. rodzinom funkcjonariuszy.

– Zaczął nas obrażać w radiowozie, szarpał się, wyzywał nas, były groźby. Potem do pomocy przyjechał drugi patrol policji, który przywiózł kask ochronny na głowę ze względu na to, że pan Martyniuk bardzo się rzucał – relacjonowała policjantka. To jednak nie wszystko.

Nieoficjalnie: rząd planuje ostrzejsze restrykcje, jest jeden warunek. Do zamknięcia m.in. fryzjerzy, kosmetyczki, sklepy mebloweNieoficjalnie: rząd planuje ostrzejsze restrykcje, jest jeden warunek. Do zamknięcia m.in. fryzjerzy, kosmetyczki, sklepy mebloweCzytaj dalej

– Groził, że zabije nasze rodziny, że ma od tego ludzi, którzy nas wykończą, którzy mnie zgwałcą – dodała funkcjonariuszka.

W trakcie działań funkcjonariuszy agresywny celebryta miał również opluć policjantkę, która próbowała go obezwładnić, a także ugryźć w palec drugiego funkcjonariusza.

Szokujące zeznania policjantki potwierdził jej kolega z patrolu. Funkcjonariusz przyznał, że groźby Daniela Martyniuka wywołały u niego strach o bezpieczeństwo własnej rodziny.

– Jeżeli osoba majętna twierdzi, że wynajmie znajomych i kolegów, którzy zrobią krzywdę naszym rodzinom, to te groźby przybierają już zupełnie inną formę – dodał funkcjonariusz.

Syn Zenka Martyniuk przyznał się do znieważenia policjantów i okazał skruchę, a także zapowiedział, że pragnie zmienić swoje życie. Sąd Rejonowy w Białymstoku wydał już wyrok w tej sprawie i skazał Daniela Martyniuka na trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News