Chłopiec przeszedł spektakularną metamorfozę
YouTube Q-Did You Know?
Irmina Jach - 21 Lutego 2021

Mając 10 lat ważył prawie 200 kg. Przez 3 lata zmienił się nie do poznania, mamy zdjęcia

Chłopiec pochodzący z Indonezji został okrzyknięty najgrubszym dzieckiem świata. Arya Permen w wieku dziesięciu lat ważył aż 192 kg. Dzięki operacji żołądka udało mu się odzyskać prawidłową sylwetkę.

Chłopiec jako małe dziecko ważył nawet sześciokrotnie więcej niż jego rówieśnicy. Jego dieta składała się głównie z chińskich zupek z makaronem, napojów gazowanych oraz kurczaka smażonego na głębokim tłuszczu. Jadł pięć posiłków dziennie - każdy z nich był podawany na dwóch talerzach.

Chłopiec przeszedł spektakularną metamorfozę

W krytycznym stadium otyłości kilkulatek nie był w stanie przejść samodzielnie kilku metrów, przestał uczęszczać do szkoły, a kąpiele brał nie w łazience, a w specjalnym zbiorniku przed domem. Rodzice uważają, że zaniedbali swoje dziecko.

- Tak, muszę to przyznać: rozpuściliśmy go. Tylko wiesz, rodzice muszą kochać swoje dzieci, ale rozpieszczałem go za bardzo i doprowadziłem do jego nadwagi - mówił ojciec w jednym z filmów dokumentalnych stworzonych dla stacji BarcroftTV.

Przed trzema laty lekarze zdecydowali o operacyjnym zmniejszeniu żołądka kilkulatka. Arya Permen był najmłodszą osobą, u której wykonano podobny zabieg. Konieczna okazała się także zmiana nawyków żywieniowych.

Od 2 sierpnia zmiany w dowodach osobistych. Zostaną wprowadzone m.in. odciski palcówOd 2 sierpnia zmiany w dowodach osobistych. Zostaną wprowadzone m.in. odciski palcówCzytaj dalej

- Na początku Arya był poirytowany i rozczarowany, ponieważ kochał jedzenie - relacjnowali rodzice dziecka.

Początkowo chłopiec zmagał się także z efektem jojo. Ostatecznie udało się zredukować jego wagę do 86 kg. Jego życie uległo ogromnej zmianie. Kilkulatek mógł wrócić do szkoły i do zabaw z kolegami z podwórka.

- Wcześniej nie mogłem nic robić ani nigdzie pójść. Nie mogłem grać w piłkę ani badmintona, ale teraz mogę - opowiadał Arya Permen.

Efektem ubocznym nagłej utraty jest nadmiar skóry, który wprawiał nastolatka w ogromne kompleksy. Pod koniec stycznia chłopiec przeszedł pierwszą z czterech operacji, które pozwolą mu zredukować uciążliwe fałdy.

Arya Permen ma nadzieję, że w najbliższych miesiącach - mimo pandemii koronawirusa - dojdzie do kolejnych zabiegów. Trzeba przyznać, że metamorfoza, którą przeszedł, już teraz robi ogromne wrażenie. Jego historia została opowiedziana w materiale opublikowanym przez użytkownika Q-Did You Know? w serwisie YouTube.

Chłopiec przeszedł spektakularną metamorfozę

Źródło zdjęcia: YouTube/Q-Did You Know?

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Aleteia/o2.pl/YouTube/Metro UK

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News