Ile zarabia Zbigniew Boniek? Tajemnica ujawniona
Wikimedia Commons/Roger Gor
Klaudia Bochenek - 24 Kwietnia 2019

Ile zarabia Zbigniew Boniek? Zarobki prezesa PZPN

Ile zarabia Zbigniew Boniek? Członek UEFA i prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej - te dwa stanowiska pozwalają Bońkowi pławić się w luksusach. Ile ma na koncie?

Ile zarabia Zbigniew Boniek? Aktualny prezes PZPN może pochwalić się ogromnymi zarobkami. W końcu pełni odpowiedzialną i decyzyjną funkcję. Sam Boniek nie chwali się swoimi wpływami, a PZPN milczy, gdy dziennikarze dopytują o konkretne kwoty.

Ile zarabia Zbigniew Boniek

Szukając informacji o zarobkach Zbigniewa Bońka nie można doszukać się żadnych konkretnych stawek. Można jedynie sugerować się majątkiem Bońka, a także wynagrodzeniami poprzedników. Gdy w 2016 kandydował na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, w wywiadzie z dziennikarzami wypowiedział się na temat pieniędzy:

- Niektórym przeszkadza to, że prezes nie bierze pensji. A to jest ostatni problem jaki istnieje. Słyszałem, że mój kontrkandydat jest osobą bardzo bogatą, ja mogę powiedzieć, że też nie narzekam na brak pieniędzy. Nie dokładam do pracy w PZPN-ie. Jeśli komuś będzie zależało to możemy sobie ustalić, że prezes będzie zarabiał ileś tam. Wiem, ile zarabiał ostatni prezes. Patrząc na nasze osiągnięcia musiałbym zarabiać przynajmniej trzy razy tyle - tyle wiadomo z wypowiedzi Bońka odnośnie wymaganego wynagrodzenia.

Warto wspomnieć, że Grzegorz Lato zarabiał 50 tysięcy złotych miesięcznie.

Zarobki prezesa PZPN

Prezes duże przychody ma z reklam - wiadomo o jednym lukratywnym kontrakcie, za który pobierał 150 tysięcy euro rocznie. Była to firma bukmacherska, z którą potem wynikły pewne nieporozumienia. Jakiś czas po podpisaniu umowy z użyczeniem wizerunku, w firmie rozpętała sięafera hazardowa, która gryzła się z tym, co promował Boniek.

Wiadomo, że próbował wejść w produkcję biokomponentów do paliwa. Niedługo później podpisał umowę z włoską firmą Falck Renewables produkującą zieloną energię w kilku krajach Europy. Również we Włoszech prowadzi kilka innych biznesów. Inwestuje w deweloperkę, klub tenisowy, a także posiada stadninę koni wyścigowych, która przynosi same zyski.

Boniek na co dzień mieszka we Włoszech. Spędził tam już ponad 30 lat, a jego dom stoi w Rzymie u stóp Villa Borghese. 200 metrowe mieszkanie w kamienicy ma 4 sypialnie, salon i dwie łazienki - to tylko pokazuje, jak duży zasób portfela posiada.

Źródło: NaTemat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News