kaufland
Fot. Wikipedia
Patryk Korzec - 6 Stycznia 2019

Kaufland: Ile się zarabia? Pensja to wielkie zaskoczenie

Kaufland jakiś czas temu był szóstą firmą wśród sieci handlowych w Polsce, co świadczy o jego ogromnych wpływach na polskim rynku oraz sympatii Polaków, którzy często robią tam zakupy. Dla większości z nas jest to jedynie przeciętny supermarket i nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wyglądają zarobki osób, które tam pracują.

Kaufland po raz pierwszy otworzony został w naszym kraju w 2001 roku w Stargardzie, a już rok temu pochwalić się mógł 206 sklepami, które szczyciły się zatrudnianiem ponad 15 tys. pracowników. Przez ostatni rok liczba ta z pewnością wzrosła, co wskazuje na wielkie zaufanie Polaków do tej sieci oraz zamiłowanie do robienia tam zakupów. Co prawda Kaufland jest dopiero szóstą firmą wśród sieci handlowych w naszym kraju, biorąc pod uwagę przychody. Jednak to wciąż wysokie miejsce, dzięki któremu sklepy te mają realny wpływ na rynek w naszym kraju. Dla większości z nas to wyłącznie niczym niewyróżniający się supermarket. Warto jednak bliżej przyjrzeć się kwestii finansowej osób tam zatrudnionych, stawki bowiem szokują.

Ile zarabia się w sieci Kaufland?

Osoby rozkładające towary na półkach czy siedzące za kasami dla wielu z nas pozostają niewidzialne - nie zwracamy na nie uwagi, często traktujemy jak elementy wyposażenia sklepu i nie chce nam się nawet przywitać. Z pewnością wielu z nas nie interesowało się nawet tym, jak wyglądają ich zarobki, a te naprawdę szokują. Okazuje się, że pensja kasjera-sprzedawcy w sklepie Kaufland wynosi od 2600 zł do 3100 zł brutto na pełen etat i jest zaledwie o 30% wyższe od aktualnej płacy minimalnej. Jakby tego było mało, w mniejszych miejscowościach górna granica tej pensji osiąga jedynie 2900 zł brutto. W tych największych podnosi się do 3300-3400 zł brutto.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
SklepBiedronka, Lidl czy Carrefour? Wiemy, gdzie zrobicie najtańsze zakupy [RANKING]Czytaj dalej

Porównanie zarobków z innymi sklepami

Pensja pracowników Kauflandu okazuje się jednak nie aż tak tragiczna, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Po zestawieniu jej z wynagrodzeniem otrzymywanym w sieciach Auchan i Carrefour można dojść do wniosku, że jest wręcz naprawdę wysoka i atrakcyjna. Zgodnie z informacjami z serwisu Gowork.pl, pracownicy tych dwóch sieci hipermarketów zarabiają około 2000 zł brutto, a jedyną rekompensatą za tak rażąco niskie zarobki mogą być otrzymywane wyprawki oraz prywatna opieka medyczna dla kasjerów, którą oferuje Carrefour. Niedużo lepiej wygląda zresztą sytuacja w Tesco - tam po pół roku pracy kasjer ma szansę zarabiać 2295 zł, a przy odrobinie szczęścia może liczyć na bony świąteczne.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nigdy byście się nie domyślili! Wiek Barbary Kurdej-Szatan to totalne zaskoczenie
  2. Magda Gessler uwielbia swojego zięcia? Lara jest zadowolona!
  3. Naukowcy wzięli pod lupę disco polo. Wyniki zainteresują nie tylko fanów
  4. Masz nietypowy kaszel? To może być nowotwór, pokazujemy jak sprawdzić
  5. Tadeusz Rydzyk wchodzi do polityki! Co uważają o tym Polacy?
ChipsyNiemieckie lepsze? Te same produkty w polskich i niemieckich sklepach ZNACZNIE się różniąCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News