Beata Kozidrak wypoczywa na Zanzibarze
Instagram/Beata Kozidrak
Irmina Jach - 26 Lutego 2021

Beata Kozidrak pokazała zdjęcie z wakacji. Internauci wściekli, że baluje za pieniądze Polaków

Beata Kozidrak pochwaliła się w mediach społecznościowych wakacjami na Zanzibarze. Wbrew pozorom malownicze krajobrazy nie wzbudziły zachwytu fanów. Internauci wypomnieli gwieździe, że jeszcze niedawno składała wniosek o dofinansowanie z Funduszu Wsparcia Kultury.

Przyczyną konfliktu pomiędzy Beatą Kozidrak a jej fanami jest Fundusz Wsparcia Kultury, o którym opinia publiczna usłyszała pod koniec ubiegłego roku. Program miał na celu pomoc artystom poszkodowanym w dobie kryzysu koronawirusa.

Beata Kozidrak wypoczywa na Zanzibarze

Opublikowanie listy gwiazd, które otrzymały rządowe dotacje, wzbudziło duże kontrowersje. Część zarzutów odnosiła się do tego, że niektórzy beneficjenci nie zostali dostatecznie sprawdzeni. Wsparcie uzyskało między innymi biuro rachunkowe, które nie ma nic wspólnego z branżą artystyczną.

Zamieszanie wywołał także sam dobór artystów, którzy mogli liczyć na wsparcie finansowe. Ogromne kwoty powędrowały między innymi na konta bankowe Beaty Kozidrak i jej męża. Gwiazda dostała 750 tysięcy złotych, a jej partner - 613 tysięcy złotych.

Po licznych głosach krytyki, resort kultury wycofał się z pomysłu i zrewidował listę. Ostateczny kształt nowego wykazu do dziś nie został opublikowany na rządowych stronach. Trudno powiedzieć, jacy artyści dostali pieniądze i o jakich kwotach mowa.

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Krzysztof KwiatkowskiTragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Krzysztof KwiatkowskiCzytaj dalej

Kolejna odsłona afery wybuchła ostatnio na profilu Beaty Kozidrak na Instagramie. Gwiazda zdecydowała się uciec od polskiej, zimowej aury i wyjechała na kosztowne wakacje do Tanzanii. Wokalistka Bajmu postanowiła podzielić się zdjęciami z podróży, co spotkało się z wieloma negatywnymi komentarzami.

- Pół roku temu do rządu z płaczem o dotacje, a teraz wakacje za ponad 10 tysięcy złotych? - zapytał jeden z fanów.

- Podobno pani bankrutowała. Śmieje się pani w twarz podatnikowi - zirytował się internauta.

- Przytuliła pieniądze z funduszu i pojechała na wakacje. Fajnie się bawicie za pieniądze Polaków - dodał inny.

Uważacie, że zarzuty stawiane Beacie Kozidrak przez fanów są słuszne? Czy gwiazda, która rzekomo boryka się z problemami finansowymi powinna wydawać pieniądze na wycieczki, których koszt oscyluje wokół kilkudziesięciu tysięcy złotych?

Beata Kozidrak wypoczywa na Zanzibarze

Źródło zdjęcia: Instagram/Beata Kozidrak

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wprost/Instagram

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News