Bartosz Żukowski prosi o pomoc
youtube.com Pogotowie dla Zwierząt
Monika Majko - 22 Marca 2021

Walduś z „Kiepskich” bardzo się zmienił. Aktor prosi o pomoc

Bartosz Żukowski zaapelował do fanów o pilną pomoc dla organizacji społecznej „Pogotowie dla zwierząt”. W sieci opublikowano poruszające nagranie, w którym gwiazdor „Świata według Kiepskich”, a prywatnie członek tej organizacji, opowiada o jej działaniu i misji.

„Pogotowie dla zwierząt” monitoruje m.in. gospodarstwa rolnicze, gdzie zaskakująco często dochodzi do znęcania się nad zwierzętami. Bartosz Żukowski nie krył, że ogrom ich cierpienia bardzo go porusza i zaapelował do internautów o pomoc dla organizacji.

Bartosz Żukowski poprosił internautów o pilną pomoc

Nie wszyscy fani Waldusia ze „Świata według Kiepskich” wiedzą, że Bartosz Żukowski, który wciela się w tę uwielbianą przez widzów postać, jest wielkim miłośnikiem zwierząt. Aktor należy do organizacji społecznej „Pogotowie dla zwierząt” i niedawno zaapelował o pomoc dla jej wolontariuszy i ich podopiecznych.

- Dziś odwiedziłem stowarzyszenie „Pogotowie dla zwierząt”, jestem w jego siedzibie. Tylko w tym roku jego członkowie odebrali ponad 2 tys. zwierząt ze względu na znęcanie się nad nimi przez właścicieli czy opiekunów. To porażająca liczba - mówił aktor w nagraniu, opublikowanym na platformie YouTube.

Gwiazdor serialu opowiedział o interwencji w gospodarstwie pod Łukowem w województwie lubelskim. Wolontariusze zastali w nim dwa wygłodniałe psy oraz zaniedbaną klacz, której kopyta były zdeformowane i sprawiały jej ogromne cierpienie.

Mateusz Morawiecki przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Teresa MajchrzakMateusz Morawiecki przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Teresa MajchrzakCzytaj dalej

- Jak tak można, zastanawiam się? Ja chyba jestem zbyt nerwowy, na obserwowanie takich sytuacji, bo od razu sam wymierzyłbym sprawiedliwość. tego rolnika, który doprowadził konia do takiego stanu, przykułbym do budy, do której przykuł te dwa sympatyczne psiaki i głodził przez dwa tygodnie. Może wtedy zrozumiałby, jak cierpiały jego zwierzaki - wyznał aktor.

Aktor podkreślił, że wolontariusze „Pogotowia dla zwierząt” stale szukają odpowiedzialnych domów, które mogłyby przyjąć pod swój dach zwierzęta ratowane w trakcie licznych interwencji. Dodatkowo gwiazdor poprosił o pomoc finansową i datki na działanie organizacji.

„Pogotowie dla zwierząt” zajmuje się nie tylko ratowaniem zwierząt, ale również upowszechnianiem wiedzy o ich prawach oraz propagowaniem skutecznej ochrony środowiska naturalnego i wspieraniem organizacyjnie i rzeczowo osób fizycznych i jednostek organizacyjnych, które takie działania podejmują.

- Czasami ludzie zarzucają nam, że zajmujemy się właśnie zwierzętami, a nie czymś innym… Kogoś, kto pomaga innym, tak naprawdę, z potrzeby serca, nigdy nie będzie raziło, że niesiemy pomoc właśnie zwierzętom. Bo nie jest ważne, komu się pomaga - zwierzętom czy ludziom. Ważne, że ma się odwagę to robić, na przekór wszystkiemu - deklarują przedstawiciele organizacji na swoim kanale na YouTube.

Bartosz Żukowski zapewnił, że wszystkie pieniądze, przekazane na rzecz organizacji, zostaną wykorzystane na pomoc zwierzętom. Apel gwiazdora wywołał ogromne poruszenie wśród internautów, a w komentarzach pod nagraniem pojawiło się wiele słów wsparcia dla wolontariuszy „Pogotowia dla zwierząt”.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: YouTube

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News