Bartosz Żukowski Instagram
youtube.com/ SPA Info TV
Wiadomości Pikio - 24 Czerwca 2019

Bartosz Żukowski - aktor. żona, biografia, śmiech

Bartosz Żukowski kojarzony jest przede wszystkim z rolą Waldusia Kiepskiego w serialu Polsatu, jednak to nie jedyna postać, w którą wcielał się aktor. Został przez widzów przypisany do jednej roli, choć jego filmografia zawiera wiele innych, ciekawszych kreacji. Co wiemy o odtwórcy jednej z głównych ról w serialu Świat według Kiepskich?

Bartosz Żukowski kilka lat temu postanowił rzucić wszystko i wyjechać za granicę, by odciąć się od serialowego wizerunku, który nie pozwalał mu rozwijać się zawodowo, a także był uciążliwy w życiu prywatnym. Co robi teraz? Czy powróci do ojczystego kraju?

Bartosz Żukowski - biografia

Bartosz Żukowski przyszedł na świat 9 czerwca 1975 roku, więc jeszcze niedawno świętował swoje 44 urodziny. Pochodzi z powiatu garwolińskiego i to tam wychowywał się i mieszkał przez pierwsze lata swojego życia.

Nie od razu wiedział, że zostanie aktorem, a w dzieciństwie nawet o tym nie marzył. Chciał toczyć boje na sali sądowej, więc jako młodzieniec podjął próbę studiowania prawa na Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie. Plan zostania absolwentem spalił jednak na panewce. Dopiero podczas nauki zdał sobie sprawę, że nie to chce robić w życiu. Wybrał wtedy szkołę aktorską. Jest absolwentem Studia Teatralnego przy Teatrze Ochoty, a swoich sił próbował również z Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Tych studiów również nie udało mu się ukończyć.

- Ja tych studiów nie skończyłem. Dowiedziałem się wszystkiego, co chciałem. Potrafię przeczytać ustawę, zrozumieć umowę. Z dużym sentymentem wspominam 3,5 roku studiów na Akademii Teatralnej. To fantastyczne doświadczenie, przede wszystkim przez ludzi, których się tam poznaje, z którymi się obcuje. Nauczyłem się mówić, być na scenie. Tam dotykasz czegoś, co nie jest tanią szmirą - wspomina w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Bartosz Żukowski - aktor

Aktor zagrał w ponad trzydziestu produkcjach filmowych i telewizyjnych, jednak zapamiętany został tylko z tej jednej - Waldusia z serialu Polsatu Świat według Kiepskich.

- Ja się nie wstydzę tej roli. Nikt nie przypuszczał, że tak się potoczą losy serialu "Kiepscy", Jak przyjmowałem rolę Waldka, to nie wiedziałem, że to się tak spodoba. Ten serial ma już blisko 15 lat. Uważam, że zdarzają się odcinki genialne. Widzę też, że jako aktorzy nie odpuszczamy.

Mało kto pamięta, że Bartosz Żukowski ma na swoim koncie wiele wspaniałych produkcji. Mężczyzna zadebiutował w 1992 roku jako podwładny Kosiora w filmie "Pierścionek z orłem w koronie". Od tamtej pory nie narzekał na brak propozycji pracy. Zazwyczaj jednak były to epizodyczne postacie, ponieważ aktor kojarzony jest wyłącznie z jedną rolą. Czarne charaktery, jak na przykład w Ojcu Mateuszu czy Pierwszej miłości, lub te prześmiewcze i humorystyczne, ponieważ w takie klimatu również idealnie się wpisuje.

Mnogość postaci, w które może się wcielić, tylko potwierdza to, że jest on niedocenianym aktorem na polskiej scenie filmowej. Od lat Żukowski związany jest również z Teatrem Palladium.

Oto jego filmografia poczynając od roku 2010:

 • Nowa – Radosław Jawor
 • Pierwsza miłość – Olaf Łęcki
 • Komisarz Alex – Mrówka
 • Hotel 52 – Jurek
 • Obława – Waniek
 • Drogówka – Wójcik
 • Antyterapia – Łukasz
 • Ojciec Mateusz – gangster „Jaro”
 • Moje córki krowy – uzdrowiciel

Bartosz Żukowski - śmiech

Aktor w latach 1999-2004, a potem od 2011 wciela się w postać Waldemara Kiepskiego w serialu Polsatu Świat według Kiepskich, który szerszej publiczności znany był jako Walduś, syn Haliny i Ferdynanda Kiepskich oraz brat Mariolki.

- Pamiętam, jak kiedyś czytałem scenariusz w pokoju hotelowym i śmiałem się do łez. Koleżanka, która mieszkała obok, wszystko słyszała. Zadzwoniła do mnie i spytała, co takiego śmiesznego oglądam w telewizji. Powiedziałem: Nic, ja tylko czytam scenariusz “Kiepskich" - wspominał.

W produkcji Polsatu gra niezbyt rozgarniętego mężczyznę, który hipnotyzuje widzów swoim śmiechem. Ten unikalny i charakterystyczny śmiech wielu pamięta jeszcze sprzed lat, a dla niektórych stał się on wręcz legendarny.

Bartosz Żukowski - żona

Niegdyś aktor związany był z Violettą Arlak, gwiazdą serialu Ranczo. Byli razem przez ponad dziesięć lat, a związek ten budził wiele zainteresowania wśród mediów i społeczeństwa, bowiem nieczęsto zdarza się, żeby partnerka była aż o 7 lat starsza od ukochanego. Podobno poznali się na planie filmowym i od razu wpadli sobie w oko. Niestety częste wyjazdy i zobowiązania zawodowe poróżniły parę.

Bartosz Żukowski znalazł szczęście u boku innej kobiety i jakiś czas temu związał się z tajemniczą Polką żyjącą w Niemczech. To za jej sprawą w 2004 roku postanowił porzucić serial i wyjechać do naszego zachodniego sąsiada. Owocem miłości i małżeństwa była córka Pola Stefania, która urodziła się w 2009 roku. Wtedy aktor szczerze przyznawał, że rodzina jest dla niego najważniejsza, a praca i kariera schodzą na dalszy plan.

Niestety i ten związek nie przetrwał próby czasu. Jeszcze pod koniec zeszłego roku media donosiły, że sprawa rozwodowa toczy się już od ponad trzech lat, a małżonkowie nie są w stanie dojść do porozumienia. Pojawiły się również plotki dotyczące przemocy domowej, która podobno miała być powodem rozstania. Bartosz Żukowski dementuje te doniesienia i przyznaje, że nikt nie liczy się dla niego tak bardzo, jak jego córka. Końca sprawy rozwodowej nie widać, jednak w sprawie aktora toczy się również postępowanie dotyczące uchylenia się od płacenia alimentów.

- Co miesiąc kupuję córce ubrania, opłacam szkołę i zabieram ją do dentysty. W ten sposób wydaję na dziecko sześć tysięcy złotych miesięcznie - mówił w wywiadzie dla Faktu.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Filip Bobek - żona? Aktor nie chwali się partnerką
 2. Olfaktoria - Top Model. Kim jest Dorota Goldman?
 3. Paulina Papierska z chłopakiem. Wszystko o gwieździe Top Model
 4. Joanna Przetakiewicz - synowie: Filip, Aleksander i Jakub?
 5. Magdalena Rembacz: w ciąży, wiek, z mężem, mąż, dzieci, rodzina

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News