Banki poinformowały o utrudnieniach
Pixabay.com jarmoluk
Monika Majko - 20 Marca 2021

Utrudniony dostęp do pieniędzy na kontach. Polskie banki wydały bardzo ważne ostrzeżenia

Popularne banki poinformowały klientów o weekendowych utrudnieniach w dostępie do pieniędzy i usług. W sobotę oraz niedzielę zaplanowano prace serwisowe m.in. w ING Banku Śląskim, mBanku, BNP Paribas oraz PKO.

W związku z zapowiedzianymi utrudnieniami klienci tych banków mogą spodziewać się braku dostępu do swoich pieniędzy i oszczędności we wskazanych datach i godzinach. Warto zaopatrzyć się wcześniej w gotówkę, jeśli planujemy weekendowe zakupy.

Banki poinformowały klientów o pracach serwisowych

Weekendowe prace serwisowe przeprowadzi m.in. ING Bank Śląski, a przerwa techniczna rozpocznie się od północy w sobotę 20 marca i potrwa do godz. 5:30 w niedzielę 21 marca br. W tym czasie klienci placówki nie będą mogli m.in. wykonać przelewu z rachunku karty kredytowej, korzystać z kart w ING Business, dokonywać płatności kartą w internecie z 3D Secure, czyli z dodatkowym potwierdzeniem w aplikacji mobilnej lub kodem SMS oraz realizować operacji na kartach w bankowości elektronicznej.

Dodatkowo w tym czasie nie będzie również możliwości zamawiania kart płatniczych, aktywowania kart, zmieniania limitów transakcyjnych i nadawania kodów PIN, składania wybranych wniosków w Moim ING i na stronie ing.pl, przypisania kart do telefonu w aplikacji Moje ING mobile, dodawania kart do Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay oraz złożenia wniosku o pożyczkę, otworzenie ROR i Otwartego Konta Oszczędnościowego.

Prace serwisowe zaplanowano również w mBanku. Klienci tej placówki od soboty do niedzieli będą mieli problemy z wypłatą gotówki oraz działaniem kart płatniczych i korzystaniem z aplikacji mobilnych. Część z tych usług będzie niedostępna.

Krzyczeli do prezydenta, że będzie siedział. Andrzej Duda odpowiedział na TwitterzeKrzyczeli do prezydenta, że będzie siedział. Andrzej Duda odpowiedział na TwitterzeCzytaj dalej

Od godziny 02:00 do 08:15 chwilowo przestaną działać karty, a klienci nie będą mieli możliwości wypłaty pieniędzy z bankomatów. Od godziny 02:00 do 10:30 nie będzie możliwości płacenia online za internetowe zakupy oraz zalogowania się na konto w aplikacji mobilnej.

Z kolei pomiędzy 01:30 a 11:00 klienci nie będą mogli składać wniosków. W weekend może być także problem z realizacją transakcji płatniczych. W nocy z soboty 20 marca na niedzielę 21 marca problem z dostępem do usług będą mieli również klienci Banku Pekao.

Między godziną 1:30 a 2:30 zapowiadane są trudności w korzystaniu z serwisu Pekao24 i usług maklerskich. Z kolei w niedzielę w godzinach 2:00 - 3:00 prace modernizacyjne przeprowadzi bank BNP Paribas. Niedostępny będzie wówczas system bankowości internetowej GOonline oraz aplikacja mobilna GOmobile.

Tego dnia również od północy do godziny 4:00, a następnie pomiędzy 6:00 a 11:00 utrudnień mogą spodziewać się także klienci Toyota Banku. W tych godzinach mogą wystąpić utrudnienia w aktywacji, zastrzeżeniu oraz zmianie limitów karty.

Od 8:00 do 21:00 natomiast przedstawiciele banku zapowiedzieli utrudnienia w autoryzacjach transakcji kartą, a także w dostępie do Systemu Bankowości Elektronicznej, Automatycznego Serwisu Telefonicznego, systemu składania wniosków online oraz usług tzw. szybkich płatności.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News