mbank warto wcześniej
Pixabay.com Michal Jarmoluk
Mateusz Sidorek - 18 Marca 2021

mBank zapowiada utrudnienia w weekend. Warto wypłacić gotówkę wcześniej

mBank przekazał informacje o szeroko zakrojonych pracach serwisowych. Przerwa techniczna zaplanowana jest na najbliższy weekend, czyli 20-21 marca. W tym czasie korzystanie z usług banku będzie utrudnione. Pracownicy instytucji zachęcają klientów do tego, by wcześniej wypłacili gotówkę i zrealizowali przelewy.

Klienci mBanku zostali powiadomieni o nadchodzących pracach serwisowych, które mogą prowadzić do poważnych utrudnień. W związku z tym pracownicy banku przekazali informacje o tym, w jakich godzinach i jakiego typu problemy mogą się pojawić. Zaapelowano też o wcześniejsze zrealizowanie ważnych transakcji.

W związku z planowanymi pracami serwisowymi, mBank przewiduje przede wszystkim problemy z wypłacaniem gotówki, działaniem kart płatniczych oraz funkcjonowaniem aplikacji mobilnych. Utrudnienia potrwają od soboty 20 marca do niedzieli 21 marca. Przerwa techniczna uniemożliwi dostęp do banku.

Klientów instytucji mBank w weekend czekają poważne utrudnienia

mBank zwrócił się przede wszystkim do klientów, którzy będą potrzebowali gotówki. Klienci banku powinni przed weekendem wypłacić pieniądze, ponieważ w sobotę może spotkać ich niemiłe zaskoczenie. Prace serwisowe mają polegać na utrzymaniu systemów bankowych.

Pracownicy instytucji przedstawili harmonogram prac oraz rodzaje problemów, jakie mogą się pojawić. Niestety utrudnienia dotknął karty płatnicze oraz bankomaty. Należy też spodziewać się braku możliwości płacenia online.

Czy będzie zakaz przemieszczania się w Wielkanoc? Poseł partii rządzącej otwarcie odpowiadaCzy będzie zakaz przemieszczania się w Wielkanoc? Poseł partii rządzącej otwarcie odpowiadaCzytaj dalej

Firma zwróciła się do klientów, by przed weekendem zlecili ważne operacje, jak choćby przelewy, ponieważ w weekend mogą wystąpić problemy. To szczególnie ważna informacja dla osób, które planowały zakupy online.

Harmonogram utrudnień w mBanku

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez mBank od godziny 2:00 do godziny 8:15 karty płatnicze nie będą działały. Także w tym czasie klienci nie będą mieli możliwości wypłacania pieniędzy z bankomatów.

Od godziny 2:00 do 10:30 pojawić się ma utrudnienie w płaceniu online za zakupy w internecie. Z przekazanych przez mBank informacji wynika, że najprawdopodobniej wówczas nie będzie możliwości zlecać tego typu transakcji.

Także od godziny 2:00 konsumenci mBanku nie będą mieli możliwości zalogowania się na swoje konta. Ta przerwa będzie utrzymywała się do godziny 10:30.

Klienci mBanku powinni pamiętać, że od godziny 1:30 nie będą mieli możliwości składania wniosków. Ten stan będzie obowiązywał do godziny 11:00.

Według komunikatu przekazanego przez mBank w trakcie przerwy technicznej zablokowany będzie dostęp do danych, dlatego żadna operacja nie będzie w tym czasie realizowana.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio ZET

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News