Pilot i telewizor
Glenn Carstens-Peters/ Unsplash
Artur Łokietek - 24 Lutego 2021

ATM Rozrywka przestaje działać. Zniknie dzisiaj o 23:59

Popularny w naszym kraju kanał ATM Rozrywka zakończy nadawanie 24 lutego 2021 roku. Wszystko przez to, że nadawca nie wystąpił o przedłużenie koncesji. Miejsce znanego kanału zajmie nowy, choć nie wyłoniono jeszcze zwycięzcy.

ATM Rozrywka jest popularnym kanałem dostępnym w naszym kraju na pierwszym multipleksie telewizji naziemnej. Jego właścicielami są Telewizja Polsat i ATM Grupa.

Kanał zaczynał w formie pasma testowego, na którym mogliśmy oglądać popularne internetowe programy w postaci „Pitu Pitu”, „The Bars” czy „Baśka Blog”. 1 sierpnia 2012 roku zmieniono ramówkę, wprowadzono reklamy i oficjalnie wystartowano z nowym kanałem.

ATM Rozrywka cieszył się dość sporą popularnością wśród wielu osób. Oglądać na nim mogliśmy przede wszystkim programy z archiwum Telewizji Polsat, które wcześniej również dla niej powstawały. Niestety, pasmo nadawania wkrótce się zwolni.

Wszystko przez brak przedłużenia koncesji ze strony Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jak informuje m.in. portal Wirtualne Media, stacja zakończy nadawanie w środę 24 lutego br. o godzinie 23:59. Materiały emitowane na ATM Rozrywka docierały do tej pory do około 98,8 proc. mieszkańców Polski.

Zbigniew Ziobro ujawnił przyczynę śmierci 3-latki, którą matka polewała lodowatą wodąZbigniew Ziobro ujawnił przyczynę śmierci 3-latki, którą matka polewała lodowatą wodąCzytaj dalej

ATM Rozrywka znika z anteny. Co zajmie jego miejsce?

- Jeśli chodzi o koncesję na nadawanie w telewizjach kablowo-satelitarnych to nie będziemy występować o jej przedłużenie, jeśli nie dostaniemy koncesji na telewizję naziemną. Staramy się o nią w nowym postępowaniu konkursowym. Nasz wniosek jest taki sam jak był, nazwa kanału jest również taka sama. Oprócz naszego wniosku jest jeszcze osiem innych. Czekamy teraz na decyzję KRRiT. Jeśli nie dostaniemy koncesji, zaprzestaniemy nadawania ATM Rozrywka w ogóle i wyjdziemy z rynku nadawców, bo to nam się nie opłaca – wyjaśniał kilka tygodni wcześniej Przemysław Kmiotek, wiceprezes zarządu ATM Grupy dla Wirtualnych Mediów.

Teraz wiemy już na pewno, że istnienie popularnego kanału dobiegnie końca. Na ten moment KRRiT nie rozstrzygnęła jeszcze konkursu na nowy, który zajmie miejsce na multipleksie pierwszym MUX-1.

Jest to o tyle ciekawe, że sam konkurs cieszy się bardzo dużą popularnością wśród różnych nadawców. O miejsce walczą „giganci” branży jak choćby TVN czy Polsat, ale też mniejsze przedsiębiorstwa w postaci Red Carpet Media Group. Łącznie wpłynęło bardzo dużo wniosków.

Kanały, które potencjalnie mogą zająć miejsce ATM Rozrywka to m.in. Polsat Edu (od Telewizji Polsat), H! TV (Wirtualna Polska), Red Carpet TV (Red Carpet Media Group), Dmax (Green Content), CD Action TV (Gaming Tech Esports Media). Wnioski złożył też Michał Winnicki na trzy różne programy.

Na wspomniane miejsce chrapkę ma również Telewizja Polska. TVP rozszerza swoją działalność o kolejne programy tematyczne (i nie chodzi tu wyłącznie o kontrowersyjne TVP Kobieta). Krajowy nadawca chciałby na tym miejscu umieścić TVP Dokument.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualne Media, teleshow.wp.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News