Aktorka potrzebuje pomocy
Pomagam.pl/ewakopczynskapomoc
Monika Majko - 18 Lutego 2021

Aktorka Ewa Kopczyńska potrzebuje pomocy. Jest w ciężkim stanie

Aktorka trafiła do szpitala w grudniu ubiegłego roku po tym, jak w jej mózgu pękł tętniak. Ewa Kopczyńska znajduje się w ciężkim, ale stabilnym stanie. Gwiazda Teatru Zagłębia w Sosnowcu potrzebuje jednak dalszego leczenia i kosztownej rehabilitacji, by móc wrócić do zdrowia.

Przedstawiciele Teatru Zagłębia w Sosnowcu poprosili swoich fanów o wsparcie finansowe zbiórki internetowe na rzecz Ewy Kopczyńskiej. Aktorka pilnie potrzebuje pomocy, a na jej leczenie i rehabilitację w prywatnej placówce bliscy chcę zebrać aż 250 tysięcy złotych.

Aktorka potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji

Widzowie mogą kojarzyć Ewę Kopczyńską nie tylko z występów na deskach Teatru Zagłębie, ale również z małego ekranu. Aktorka i wokalistka w grudniu 2020 roku trafiła do szpitala po ty, jak w jej mózgu doszło do pęknięcia tętniaka. Teraz bliscy gwiazdy i jej koledzy z teatru zbierają fundusze na leczenie i rehabilitację artystki.

- Ewa zaraz po Świętach, trafiła nieprzytomna do szpitala z pękniętym tętniakiem, w wyniku którego doszło do krwotoku podpajęczynówkowego z tętnicy środkowej mózgu. Przez trzy tygodnie była w śpiączce. W poniedziałek, 18 stycznia otworzyła oczy i powoli odzyskuje świadomość, co bardzo dobrze rokuje. Na dzień dzisiejszy stwierdzono całkowity niedowład czterokończynowy. Ewa jest podłączona do respiratora, nie oddycha samodzielnie i przeszła również zabieg tracheotomii. Niestety, bez kosztownej rehabilitacji Ewa nie ma szans na powrót do normalnego funkcjonowania. Wymaga specjalistycznej opieki w ośrodku rehabilitacyjnym, który zapewni jej również dostęp do odpowiedniej do jej stanu zdrowia terapii - przekazali przedstawiciele teatru pod koniec stycznia we wpisie, udostępnionym na Facebooku.

Na portalu pomagam.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji aktorki w prywatnym ośrodku.Jej celem jest zgromadzenie 250 złotych. To dla Ewy Kopczyńskiej szansa na powrót do zdrowia, dlatego bliscy oraz koledzy z pracy robią wszystko, by udało się zgromadzić potrzebną kwotę.

Bogusław Linda ma problemy ze zdrowiem. Lekarze zalecają operację, aktor jej unikaBogusław Linda ma problemy ze zdrowiem. Lekarze zalecają operację, aktor jej unikaCzytaj dalej

- Kochani widzowie! Jak już pisaliśmy, nasza aktorka Ewa Kopczyńska, po tym jak w grudniu ubiegłego roku pękł jej tętniak, wymaga leczenia i rehabilitacji. Aktualnie przebywa w specjalistycznym ośrodku w Krakowie, gdzie znajduje się pod opieką specjalistów. Bardzo nam wszystkim zależy, żeby Ewa wróciła do pełni zdrowia, dlatego gorąco zachęcamy do wspierania jej leczenia za pomocą zbiórki na pomagam.pl - przekazano na profilu Teatru Zagłębia w Sosnowcu na Facebooku.

W opisie internetowej zbiórki pojawiło się kilka ciepłych słów o aktorce. Ewa Kopczyńska zadebiutowała na scenie Teatru Śląskiego w Katowicach. Następnie występowała w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, a w 1992 roku trafiła do Teatru Zagłębia.

- My, znając Ewę osobiście, wiemy, że to nie tylko doskonała aktorka, ale również bardzo ciepła, pełna energii, życzliwa osoba, której los innych potrzebujących nigdy nie był obojętny. Wierzymy, że dobro, które dawała innym wróci do niej teraz, kiedy to ona jest w potrzebie - napisano na stronie zbiórki.

Przy łóżku Ewy Kopczyńskiej czuwa jej córka, Anna. Aktorka przebywa obecnie w Centrum Origin w Krakowie. Nie może mówić, poruszać się i jest karmiona przez sondę. Córka gwiazdy nie traci jednak wiary w to, że jej mama powróci do zdrowia.

- Jestem pod wrażeniem, gdy Pani Ania mówi o tym, że nadal niezłomnie wierzy, że każde wydarzenie, które nas spotyka, ma sens. Mówi, że to cudowne, że może trzymać Mamusię za rękę, że nigdy jej nie opuści, że jej miłość ją uleczy. Chwilami gdy traci siły, jej sparaliżowana ukochana Mama ją pociesza. Nie pozwólmy, by ta niezwykła więź została przerwana - przekazano w opisie zbiórki.

Aktorka potrzebuje pomocy

Facebook.com/TeatrZaglebia

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Fakt/Pomagam

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News